LG G6 oficiálně: stylistický, příjemný s 5.7 palcovým displejem

Oficiální představení LG G6 trvalo asi hodinu, kde se vystřídali nejrůznější řečníci, kteří se na samotné tvorbě podíleli. LG upustilo od předešlého experimentu s LG G5. LG G6 je stylistický, příjemný na dotek a má skleněné tělo s kovovým rámečkem. Jedná se o první telefon z vlny futuristických telefónu,

Oficiální představení LG G6 trvalo asi hodinu, kde se vystřídali nejrůznější řečníci, kteří se na samotné tvorbě podíleli. LG upustilo od předešlého experimentu s LG G5. LG G6 je stylistický, příjemný na dotek a má skleněné tělo s kovovým rámečkem. Jedná se o první telefon z vlny futuristických telefónu, které budou mít větší podíl LCD displeje na přední části telefonu s tím, že se celková velikost telefonu nezvětšila.

https://www.youtube.com/watch?v=6vMLTdgRB8Y

K dispozici je spoustu informací ohledně novinek, které LG G6 bude mít. Středem celého dění je nový 5.7 palcový displej, který je vyšší a širší s novým poměrem stran 2:1. LG nějakým způsobem dokázala vložit takovýto displej do telefonu, který měl původně velikost displeje pouze 5.3 palců. Díky tomu se telefon velmi dobře drží a vše můžete ovládat jedním prstem. Telefon běží na Android 7.1. a dovoluje zobrazovat mnohem větší náhledy v aplikaci fotoaparátu, vidíte mnohem více rezervací z kalendáře, lepší správa vašich emailu a bohatší informace ohledně počasí.

LG G6

 • Platforma: Nové LG UI, Android 7.1
 • Velikost: 148.9 x 71.9 x 7.9mm
 • Displej: 5.7 palcovy LCD, 18:9 poměr, 1440 x 2880p (QHD plus), HDR 10, Dolby Vision
 • Procesor: Qualcomm Snapdragon 821, 4GB RAM
 • Fotoaparát: 13 MPx plus 13 MPx dual kamera (71 stupňů a 125 stupňů), 5 MPx (100 stupňů zorné pole)
 • Úložiště: 32GB plus microSD
 • Baterie: 3300 mAh (nevyjimatelná), QuickCharge 3.0, bezdrátové nabíjení
 • Speciální: IP68 voděodolný

LG G5

 • Platforma: LG UI, Android 6.0
 • Velikost: 149.4 x 73.9 x 7.3mm
 • Displej: 5.3 palcovy LCD, 16:9 poměr, 1440 x 2560p (QHD HD)
 • Procesor: Qualcomm Snapdragon 820, 4GB RAM
 • Fotoaparát: 16 MPx plus 8 MPx dual kamera (78 stupňů a 135 stupňů), 5 MPx (100 stupňů zorné pole)
 • Úložiště: 32GB plus microSD
 • Baterie: 2800 mAh (vyjimatelná), QuickCharge 2.0
 • Speciální: modulární

Full-screen vzhled a vodě-odolnost

LG G6 mobilní telefon

LG G6 mobilní telefon

LG G6 má nový displej 5.7 palcový LCD Quad Plus HD displej, který je vysoký a široký s novým poměrem stran 2:1. Většina videí se na displeji nezobrazí dobře, protože disponují poměrem 16:9, ale toto extra místo kolem dokola dává možnost ukázat nové funkce od LG UI, který tento prostor bude vyplňovat. Dále je zlepšení v oblasti zbytečného plýtvání místa na přední straně telefonu. Díky tomu LCD zaplní 80 procent přední strany telefonu. LCD není zahnutý po stranách. LG věří, že takové telefony se špatně drží a velmi často se stává, že sklouznou z ruky.

LG G6 mobilní telefon

LG G6 mobilní telefon

LG G6 také podporuje dva standardy barev. První je Dolby Vision a ten druhý je HDR10. HDR přišlo z TV na mobilní telefony. A LG přišlo s podporou Dolby Vision, aby přinesli do telefonu mnohem více barev, lepší kontrast a dynamickou optimalizaci scenérie na video. NetFlix a Amazon Video tyto standardy podporují.

LG taktéž vypadá mnohem krásněji. Černé sklíčko, fotoaparát, vodě-odolnost a prachuvzdornost je naprosto vhodné proto, abyste telefon přinesli i na nějakou bazénovou párty a nemusíte se bát, že si ho zničíte.

Vylepšený fotoaparát

LG G6

LG G6

LG G6 má dvě kamery na zadní straně. Druhá kamera disponuje širokoúhlým zobrazením, jako na GoPro. Díky tomu se otvírají nové možnosti, jako jsou panoramatické fotografie na jedno stisknutí, kreativní videa a rybí oko. Druhá kamera nabídne větší zorné pole, než je zorné pole lidského oka a to 125 stupňů. Lidské oko má 120 stupňů.

LG optimalizovalo obě kamery na LG G6 a obě zadní kamery nabídnou rozlišení 13 MPx. Kvalita fotografií však zůstává nedotčena. K dispozici je také nová aplikace pro fotoaparát, která je v souladu s větším displejem LG G6. Máte možnost vytvářet koláže přímo z aplikace a mnohem větší náhledy fotografií na pravé straně aplikace.

Snapdragon 821, nikoliv 835

Snapdragon 835 bude pravděpodobně nejsilnější chipset na světě (možná lepší bude Exynos 8895). LG se však rozhodlo optimalizovat Snapdragon 821. LG vymyslelo nový systém chlazení pomocí měděných trubek, takže se telefon tak moc nezahřeje, když začnete výkon tlačit na maximální limit.

Bude baterie s 3300 mAh dostatek?

LG G6 má baterii, která není vyjimatelná. Podporován je Qualcomm Quick Charge 3.0. To znamená, že se telefon dokáže nabít za 30 minut z nuly na 50%. Dokáže tato baterie pohánět telefon celý den?

LG G6 očekávání, cena a datum vydání

LG G6

LG G6

LG G6 je první telefon z přicházející vlny, který bude mít „full-screen“. Negarantuje se však úspěch LG G6, ale vypadá to na celkem slibný telefon. Má hezký vzhled, je tenký a podle všeho se velmi dobře drží v ruce.