Vypnout reklamy

LG se soustředí na audio zpracování se svým G7 ThinQ

LG G7 ThinQ

V dobách, kdy výrobci odstraňuji klasický 3.5mm jack, tak LG oznamuje nové funkce ve vlajkovém telefonu G7 ThinQ. Nový telefon bude disponovat Quad DAC – je to funkce na který není moc kladen důraz, tedy nepíše se o ní. Nicméně je určen pro ty, kteří nemají rádi nekvalitní zvuk. Funkce se dá normálně aktivovat a zase vypnout.

Co to je Quad DAC

Než se prvně dostaneme k tomu, co LG plánuje, tak se podíváme na Quad DAC. Jedná se o digital-to-analog converter). Jedná se o čip, který vezme audio a přemění ho na elektrický signál do sluchátek. Každý chytrý telefon má tento čip i Snapdragon 835. Lepší kvalitu zvuku uslyšíte ve chvíli, kdy máte lepší sluchátka, jelikož předtím i když jste měli sebemenší lepší sluchátka, tak kvalita nemusela být dobrá.

Prvně se odstraní šum a tak je zvuk čistější, než obvykle a také dynamický rozsah, což znamená, že uslyšíte mnohem více detailů, než je tomu obvyklé. Quad znamená, že aktuálně jsou čtyři DAC v jednom čipu.

Co LG G7 ThinQ nově nabídne

Prvně, co společnost nabídne je něco zvané Boombox Speaker. Reproduktor zvýší hlasitost o více jak 6db. Zároveň se postará o lepší basy v zařízení. Společnost nový reproduktor umístila přímo do telefonu a vytvořilo pro něho extra prostor s rezonující komorou. Právě díky tomuto reproduktoru nabídne telefon kvalitní zvuk a nemusí používat externí reproduktor. Takové reproduktory jsme mohli vídat právě externě, ale LG zabudovalo tento reproduktor do telefonu.

DTS:X 3D Surround Sound

Druhá věc je DTS:X 3D Surround Sound. DTS byl spuštěn v roce 2016 a mířil na přetvoření 3D zvuku pro surroun systémy. LG se snažila soustředit na 7.1 systémy, ale vybudovali tento zvukový systém na regulérním kde jsou pouze dva reproduktory a subwoofer. DTS umožnila stejné funkce u sluchátek. DTS vytvořilo ve sluchátkách právě 3D zvuk, takže uslyšíte všechno tak trošku prostorově.

LG zůstává i nadále s tradici DAC včetně Hi-Fi Quad DAC na LG G7 ThinQ. Pro ty z vás, kteří mají rádi audio, tak společnost říká, že DAC má čtyři digitální na analog konvertory s celkovým harmonickým zkreslením pouhých 0,0002%. Tím se zvýší přesnost zvuku. LG konstatuje, že G7 bude podporovat formát MQA, který udržuje vysokou kvalitu a zabírá méně místa.