Vypnout reklamy

LG G7 super světlý displej a jeho technologie

LG G7

LG je velmi pyšné na svou novou technologií, která dokáže vytvořit jas až 1000 nitů. V praktickém životě vám to pomůže ve chvíli, kdy máte telefon na přímém slunci, protože pokud displej nedosahuje velkého jasu, tak na displeji velmi těžko něco uvidíte. V naších končinách není slunce tak silné, ale v jiných zemích ano.

Jedná se asi o 2x lepší jas, než na ostatních mobilních telefonech. Zajímavé je také to, že tato technologie je použitá na klasickém LCD displeji a nikoliv na OLED.

Bílé pixely jsou vašimi bílými rytíři v tomto super jasném brnění

Namísto obvyklé RGB matice LG využívá RGBW (tedy dodává bílou barvu). Tradičně to funguje tak, že světlo musí projít třemi pixely, které se zmixují do červené, zelené a modré barvy a následně vytvoří bílou. Nicméně LG vymyslelo to, že bílá barva je zvlášť, což ušetří 50% energie, protože světlo nemusí procházet všemi pixely RGB matice.

Právě jas je velice důležitý ve venkovních podmínkách, protože čím lepší jas máte, tak tím lépe na displej telefonu vidíte v prostředí, kde je velmi slunečno. Některé telefony nedosahují dobrého jasu a tak mohou být uživatelé mobilních telefonu tak trochu frustrovaní, že nic na něm nevidí. LG G7 senzor dokáže rozzářit displej až na 1000 nitů, takže na přímém slunci vidíte vše.

Ve chvíli, kdy je zase zamračeno, tak senzor LG G7 sníží jas displeje, aby nebral tolik energie. Super světlý mód na LG G7 může být po dobu 3 minut. LG G7 není však první telefon, který dosahuje 1000 nitů, protože tohle zvládl i Nokia 701 a Sony White Magic displeje.