LG G7 ThinQ má skrytý mód pro HDR10 videa

Právě včera byl nový telefon LG G7 ThinQ oznámen. Víme že disponuje super světlým displejem díky přidanému bílému pixelu do matice RGB, disponuje duálním fotoaparátem a umělou inteligencí. Nicméně co nebylo řečeno, tak to je HDR10 mód pro nahrávání videa. Co to vlastně HDR10 je? Ve zkratce 10-bit High Dynamic Range
LG G7 ThinQ

Právě včera byl nový telefon LG G7 ThinQ oznámen. Víme že disponuje super světlým displejem díky přidanému bílému pixelu do matice RGB, disponuje duálním fotoaparátem a umělou inteligencí. Nicméně co nebylo řečeno, tak to je HDR10 mód pro nahrávání videa.

Co to vlastně HDR10 je? Ve zkratce 10-bit High Dynamic Range – tedy video formát, který disponuje vysokou škálou barev a který udělat lepší rozdíl mezi světlou bílou a tmavě černou barvou. Je navržen pro reprodukci realistických videí. HDR10 je také dostupné na online službě Netflix, avšak vaše TV musí HDR10 umět.

Jak nahrajete video HDR10 na LG G7 ThinQ?

Tato možnost není na první pohled docela samozřejmá, ale lze ji najít v menu nastavení, když je zapnut video mód.  HDR10 je ve výchozím nastavení vypnut, asi zřejmě z důvodu nekompatibility s přehrávači a zařízeními. Video může být nahráno ve 4K rozlišení, ale jen tak dlouho, dokud vám to místo dovolí, protože takto velké rozlišení zabere 400MB za 1 minutu.

LG G7 ThinQ však není první telefon, který zvládá HDR10 video. Umí to také Sony Xperia XZ2 a XZ2 Compact.