LG oficiálně oznámilo fotoaparát f/1.6 v LG V30

Nedávno jsme o tom psali, že LG V30 bude mít podle všeho nejlepší fotoaparát na světě v mobilním telefonu. Jeho hlavní fotoaparát bude disponovat clonou f/1.6, čím menší je číslo za „/“, tak tím větší je otvor (apertura) clony. Právě díky otevření clony (snížením clonového čísla) umožňuje fotografovi vytvořit dobrý snímek i za špatných světelných […]

LG V30 mobilní telefon

Nedávno jsme o tom psali, že LG V30 bude mít podle všeho nejlepší fotoaparát na světě v mobilním telefonu. Jeho hlavní fotoaparát bude disponovat clonou f/1.6, čím menší je číslo za „/“, tak tím větší je otvor (apertura) clony.

Právě díky otevření clony (snížením clonového čísla) umožňuje fotografovi vytvořit dobrý snímek i za špatných světelných podmínek. Při přivření clony (pokud je dostatek světla), tak naopak hloubku ostrosti zvýší.

Více informací o cloně se dozvíte na wikipedií

zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Clona

zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Clona

Podle všeho clona f/1.6 zlepší focení v horším světle o 25% oproti cloně s f/1.8 (tu má LG G6 nebo minulý rok LG V20). Výsledek má být ostřejší obraz i v nízkém světle.

LG V30 taktéž použije sklo místo plastu v čočce fotoaparátu. Díky tomu bude moci vytvářet mnohem více barevné objekty, asi tak, jak je člověk vidí pouhým okem.

LG Crystal Clear Lens

LG Crystal Clear Lens

K dispozici je také optický stabilizátor obrazu, elektronický stabilizátor obrazu a laserové ostření. Modul fotoaparátu LG V30 bude fyzicky o 30% menší.

Představení LG V30 je nastaveno na 31. srpna 2017.