Vypnout reklamy

LG spolupracuje se společnosti HERE Technologies

Důvodem spolupráce je vývoj a řešení telematiky pro další generaci autonomních vozidel. Řešením bude kombinace LG telematické technologie a mapy HERE, která poskytne lokalizační služby. Telematika (kombinace přenosu a zpracování dat se zobrazovacími a jinými sdělovacími systémy a prostředky) bude podle všeho hrát klíčovou roli v propojení mezi jednotlivými autonomními vozidly. Za prvé senzory vozidel ADAS […]

LG a autonomní vozidla

Důvodem spolupráce je vývoj a řešení telematiky pro další generaci autonomních vozidel. Řešením bude kombinace LG telematické technologie a mapy HERE, která poskytne lokalizační služby.

Telematika (kombinace přenosu a zpracování dat se zobrazovacími a jinými sdělovacími systémy a prostředky) bude podle všeho hrát klíčovou roli v propojení mezi jednotlivými autonomními vozidly. Za prvé senzory vozidel ADAS – skládá se z kamer, radarů, které budou číst okolí a posílat data do cloudu s informacemi o okolních vozidlech. Veškerá data pak jsou následně analyzovaná a přenášená do systému těchto vozidel, pro využití informací při jízdě.

Pravděpodobně se bude jednat o zácpy, plynulost provozu, nehody a následně vozidlo vyhodnotí, kudy jinudy jet. HERE je část společnosti Nokia. V roce 2015 společnost spolupracuje s automobilovým průmyslem a to včetně Audi nebo BMW.

LG a HERE mapy

LG a HERE mapy