Lineage OS oficiálně místo CyanogenMod

CyanogenMod je mrtvý, ať žije Lineage OS! Jsme docela rádi, že pro Android zařízení našli novou iniciativu Lineage OS. Nedávná aktualizace ukazuje na to, že vývojáři mezi sebou velmi rádi spolupracují a dělají obrovské pokroky co se vývoje Lineage OS týče. Lineage OS jen na Android 6 a 7 U CynogenModu jste byli zvyklí, že […]

Lineage OS

CyanogenMod je mrtvý, ať žije Lineage OS! Jsme docela rádi, že pro Android zařízení našli novou iniciativu Lineage OS. Nedávná aktualizace ukazuje na to, že vývojáři mezi sebou velmi rádi spolupracují a dělají obrovské pokroky co se vývoje Lineage OS týče.

Lineage OS jen na Android 6 a 7

U CynogenModu jste byli zvyklí, že fungoval i na Androidu 4, ale u Lineage OS to bude jiné. Fungovat bude od Android 6 a 7. Lineage OS bude dostupný oficiálně ke stažení tento víkend, takže je to otázka pár hodin, než se objeví. Následně se očekává týdenní cyklus aktualizací.

Lineage OS

Lineage OS

Lineage OS nebude zcela identický s CyanogenModem. ROM nebude mít root přístup. Místo toho se jedná o zip soubor, který je rozdělen. Stačí pouze jednorázová aplikace k získání daného přístupu.

Taktéž Lineage OS builds nebudou napřímo kompatibilní s existujícími CyanogenModem. To znamená, abyste mohli přejít na tento systém, tak je zapotřebí smazat CyanogenMod a čistě nainstalovat tento.

CyanogenMod je OpenSource s kódem volně ke stažení

Poslední verze CyanogenModu je 14.1 založen na Android Nougat 7.1.X. Od nového roku však již nefungují a podpora je ukončena. Avšak právě tento zdrojový kód, který je poskytnut pro veřejnost je stále online a takto se dá vytvořit vlastní CyanogenMod.

Právě tímto způsoben je tvořen Lineage OS, který nebude úplnou kopií CynogenModu.

Seznam mobilních telefonu s podporou LineageOS