Vypnout reklamy

LPDDR5 RAM Oficiálně

Vydáno dne: 21.2.2019

LPDDR5 paměti oficiálně představeny a jsou rychlejší, než předchozí generace LPDDR4. Zároveň jsou energeticky ekonomičtější.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

Nový typ paměti LPDDR5, které se umísťují do všech zařízení, jsou již k dispozici a oficiálně představeny. Podle všeho jsou rychlejší a spotřebovávají méně energie, než předchozí generace LPDDR4.

V nových chytrých telefonech se budeme moci dočkat těchto nových pamětí, které vyzdvihnou výkon chytrého mobilu na novou úroveň. Oproti nynější verzi LPDDR4, tak LPDDR5 zvládne pojmout data od 3200 MT/s (Megatransfer za sekundu) do 6400 MT/s. Datový přenos je až 51 MB/S

LPDDR5 Ram
LPDDR5 Ram

Pro lepší efektivnost byl zaveden nový mód “hluboký spánek”, který se představil zároveň s funkcemi Data-Copy a Write-X. První funkce kopíruje data z jednoho I/O (Input / Output) pinu do dalšího bez jakýchkoliv přenosu informací do ostatních části. Funkce Write-X zase eliminuje potřebu odesílat data z čipu do LPDDR5 čipu ve chvíli, kdy se data přenášejí. Prakticky to má snížit využití energie, aby se zbytečně neplýtvala. Co na to pak řeknou testy výkonu, je věc jiná.

Evoluce vývoje pamětí a jejich rychlosti

Zdroj

Buroň Tomáš
Latest posts by Buroň Tomáš (see all)

Populární příspěvky