Vypnout reklamy

Lumiwatch – hodinky budoucnosti

Prozatím máme hodinky, které jsou chytré, se kterými můžeme volat, natáčet a disponují senzory, jako jsou třeba snímače tepu. Nicméně někteří zkoušejí vývoj posunout dopředu, což je dobře. Lumiwatch je takový prototyp hodinek, které dokážou zobrazit displej na vaší ruce. Berte to s rezervou. Jedná se o pouhý prototyp Všechno berte s rezervou a spíše informaci […]

Lumiwatch

Prozatím máme hodinky, které jsou chytré, se kterými můžeme volat, natáčet a disponují senzory, jako jsou třeba snímače tepu. Nicméně někteří zkoušejí vývoj posunout dopředu, což je dobře. Lumiwatch je takový prototyp hodinek, které dokážou zobrazit displej na vaší ruce.

Berte to s rezervou. Jedná se o pouhý prototyp

Všechno berte s rezervou a spíše informaci berte tak, že lidé se snaží posunout technologií dopředu, protože kde bychom byli, kdybychom se nesnažili vyvíjet další věci? Určitě bychom neměli chytré hodinky ani chytré telefony.

Hodinky mají malý projektor na straně hodinek a právě díky němu se zobrazí informace na vaší ruce. Následně jsou povoleny dotyky, takže když na něco na ruce kliknete, tak to také otevřete.

Chytré hodinky vytvořili vědci na univerzitě Carnegie Mellon v Pittsburghu. Je to jakýsi pokus o hodinky s displejem přímo na ruce.

O vše se postará malý projektor. Výkon hodinek dodává Snapdragon s 768 MB RAM a 4GB vnitřní paměti. Baterie je o velikosti 740 mAh. Systém Android 5.1. Kdyby se na trhu objevil, tak možná za nějakých 15 000,- Kč s DPH.

zdroj: phonearena