Vypnout reklamy

Lze Google Pixel 5 lehce opravit?

Asi hodně uživatelů si tuto otázku pokládá při nákupu telefonu, protože to pak ukazuje, jak moc peněz vydá v případě, že se něco pokazí. Od nynějšího roku navíc takové telefony budou označovány certifikátem jako bodové hodnocení a to podle nového zákonu EU.

EU totiž chce, aby byla zařízení lehce opravitelná a to má donutit výrobce udělat opravy jednodušší, protože lidé si budou vybírat i podle tohoto certifikátu.

JerryRigEverything kanál na YouTube ukázal, jak lze Google Pixel 5 poškrábat, ale nerozebíral ho. Nyní k tomu přistoupil, aby se dozvěděl, jak to je uvnitř telefonu.

Telefon navíc podle slov není až tak z kovu, jak Google říká. Oddělat displej telefonu není vůbec těžké. Stačí nahřát lepidlo a následně nožíčkem opatrně oddělat displej od konstrukce. Poté stačí odpojit flex kabel od základní desky a je hotovo.

Pod displejem je pak i “reproduktor”, který je v displeji, tedy zvuk se šíří po celé ploše displeje. Abyste mohli oddělat základní desku, tak musíte nejprve dát pryč základní desku. Telefon se zdá být lehce opravitelný.

Zdroj

Buroň Tomáš