Vypnout reklamy

Zpráva ohledně nakažených Android telefonu. Viry na telefonech na vzestupu

Virus

Čím více používáme mobilní telefony, tím více se vytváří virů. Vir si dokážete stáhnout buď to z neznámého zdroje nebo i z Google Play (což je minimální). Nejčastěji se jedná o stažení z neznámého zdroje. Dejte si na to velký pozor.

Nokia zpráva

Nokia zpráva

Google říká, že Google obchod je dobře chráněn a mnohem lépe než před dvěma lepy. Nicméně jak jsme již psali výše, tak aplikace třetích stran jsou méně chráněné a právě ony jsou problémem, ve kterém se nachází virus. Nejhorší jsou aplikace, které mají trojské koně, což dává útočníkovi možnost otevřít zadní vrátka.

Třeba v Číně díky zákonům používají veškeré Android telefony aplikace třetích stran, protože Google obchod není zde přístupný.

Všechny, Windows, Chytré telefony

Všechny, Windows, Chytré telefony

Je zde i porovnání , kde spíše na Windows viry ubývají, tak na chytré telefony přibývají. Určitě si však pamatujete na začátky Windows, kdy jste museli mít spoustu antivirů. V této době má už samotný operátor Firewall a každý Windows má své vlastní Firewall a Antiviry. Málokdy se tak stane, že budete mít počítač zavirovaný. Samozřejmě, stát se to může v případě, že klikáte na vše.

Windows vs Chytré telefony

Windows vs Chytré telefony

Zpráva také říká, že se nejedná jen o Android, ale také o iOS, kde jsou zájmena špionážní aplikace. Starší verze iOS jsou mnohem více náchylné k napadení. Asi tak stejně, jako Android.