Marshmallow už běží na 10.1% zařízeních android

Vypadá to, že po osmi měsících co je tato nová verze Android na světě, tak již 10% zařízení Android mají tento nový systém nainstalovaný. Minulý měsíc to přitom bylo 7.5%. Co se ve článku dočtete? Data o nainstalovaných Android systémech Android Lollipop se propadl o 0.2% a teď má
Android M má 10.1% android zařízení

Vypadá to, že po osmi měsících co je tato nová verze Android na světě, tak již 10% zařízení Android mají tento nový systém nainstalovaný. Minulý měsíc to přitom bylo 7.5%.

Co se ve článku dočtete?

  • Data o nainstalovaných Android systémech

Android Lollipop se propadl o 0.2% a teď má 35.4% zařízení a KitKat má 31.6%. Propad za poslední měsíc o 0.9%. Je zajímavé, že Android 4.1 – 4.3 (Jelly Bean) mají stále silná čísla 18.9%. Oproti minulému měsíci propad o 1.2%.

Android M má 10.1% android zařízení

Android M má 10.1% android zařízení

Android M by ale podle uživatelů měl růst rychleji.

Problém je ale ten, že většina lidí nemá nejnovější telefony a Android M není dostupný pro ty, kteří už ani nemohli aktualizovat svůj systém ze 4.4 na 5.

Teď většina uživatelů Android 5 už nemůže  aktualizovat na Android 6. Tedy pokud to neudělají svou vlastní cestou a nebudou čekat na aktualizaci od operátora nebo přímo od Samsungu.