Máte Samsung Galaxy S22? Obdržíte One UI 5.0 a Android 13

Samsung firma

Pokud disponujete vlajkovým telefonem Samsung Galaxy S22, tak se můžete těšit na aktualizaci svého systému a to na Android 13 s One UI 5.0. Dojde tak ke změně grafického rozložení, ale nejde o nic extrémního, takže se nemusíte bát, že byste se v mobilu najednou ztratili.

Aktualizace je přinejmenším docela velká a má 2.8 GB a je označena verzí jako S90xBXXU2BVJA. Zároveň s novým systémem přichází i nové One UI 5.0. Samsung zveřejnil pak opravdu dlouhý log, který se zaobírá tím, k jakým změnám došlo. V této chvíli však dostávají aktualizace telefony, které mají Exynos 2200, což jsou vlastně Evropské telefony.

Došlo ke změně ikonek a ilustrací, kdy jsou nyní symboly ikonek větší a tlustější. Zároveň došlo na nové animace, kde při přepínání aplikací jsou efekty mnohem více příjemnější. S aktualizací přibývají i nové tapety na mobil nebo jednodušší editace zamknuté obrazovky, kdy ji stačí podržet a editovat. Je zde nový mód pro spaní, kdy se automaticky změní téma pro telefony na tmavý a zároveň se přepne hlasitost na ticho.

Přepínání mezi aplikacemi za pomocí gest a to v rámci multitaskingu, kdy máte dvě aplikace na jedné ploše. Na své fotky můžete začít dávat watermark podobně jako Xiaomi telefony, kde uvidíte na fotce, jakým telefonem byla fotka pořízená, čas, datum a další. Nové emotikony v rámci rozšířené reality. Funkce pro extrakci textu z fotek, Samsung Dex, notifikace a spoustu dalšího.