Mediatek a TSMC vyrábí 7nm chipsety

MediaTek oznámil minulé léto Helio X30 chipset a tento rok očekává svět příchod mobilního telefonu na chipsetu 7nm. Jedná se tak o první chipset, který je vyroben 7nm procesem, což je menší, než u samotného dravce Snapdragon 835. Chipset bude mí 12 jáder podle posledních informací. Firma MediaTek a TSMC pracují na výrobě společně a […]

MediaTek Helio X30

MediaTek oznámil minulé léto Helio X30 chipset a tento rok očekává svět příchod mobilního telefonu na chipsetu 7nm. Jedná se tak o první chipset, který je vyroben 7nm procesem, což je menší, než u samotného dravce Snapdragon 835.

Chipset bude mí 12 jáder podle posledních informací. Firma MediaTek a TSMC pracují na výrobě společně a snaží se ho přivést k životu. Helio X30 mělo 10 jáder, ale tento nový chipset bude mít 12 jader. Zároveň pokud se jedná o tak malý výrobní proces, tak je docela možné, že se opět razantně zvýší výdrž baterie.

Zároveň by telefon mohl být velmi rychlý a tenčí než obvykle. Je docela možné, že výrobci velmi brzy narazí na limity výrobního potenciálu.

Samsung taktéž přijde s novým chipsetem 7nm

Tento rok by měl přijít i chipset od Samsungu, který bude vyroben na 7nm procesu, ale jestli to zvládnou, to nikdo neví. Teď se hlavně soustředí na Samsung Galaxy S8.