Vypnout reklamy

Mediatek Dimensity 8200 oficiálně s 3.1GHz CPU a ray tracingem

Mediatek představil nový vlajkový čip Dimensity 8200, který zvládá ray tracing s podporou Vulkan API a mnohem více toho zvládne.

Mediatek oficiálně představil Dimensity 8200 čip, který bude v prémiových high-end mobilních telefonech. Mediatek je postaveny na 4nm technologií a přichází s HyperEngine 6.0 a podporou Vulkan SDK pro raytracing, vylepšenou FPS a chytrou optimalizací zdrojů.

Dimensity 8200 je Mediatek první produkt s jedním velkým CPU jádrem Cortex A78 při 3.1GHz a třemi dalšími na 3.0 GHz. Dále jde o čtyři Cortex-A755 při 2.0 GHz pro delší výdrž baterie a tedy efektivní správu.

Mediatek také dorazil s vylepšeným čipem Imagiq 785 ISP, avšak velká změna od svého předchůdce je právě díky tomu, že zde máme HypeEngine, který naprosto zlepšuje herní výkon v chytrých telefonech. Zařízení s Dimensity 8200 mají možnost adaptovat inteligentní obnovovací frekvenci, když bude mít uživatel zapnutou hru, tak čip automaticky dokáže nastavit správnou frekvenci proti FPS.

Co se týče připojení, tak je tady duální-5G síť, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3. Jestli se dočkáme Mediateku také v Evropě, tak to je otázkou. Ale Xiaomi například řeklo, že Meidatek Dimensity 8200 aplikuje v telefonu Redmi K60E.