Vypnout reklamy

Druhý kvartál společnosti MediaTek bude táhnout čip Helio P60

Helio P60

Výrobce čipů MediaTek očekává silný druhý kvartál pro čip Helio P60. Výrobce jako Oppo, Vivo a Xiaomi očekává tento nový čip v nadcházejících chytrých telefonech. Čip Helio P60 disponuje NeuroPilot platformou, která dává umělou inteligenci.

Právě krom čipu Helio P60, MediaTek pracuje na dalším next-gen čipu s podporou umělé inteligence. Tyto čipy uvidí světlo světa někdy ve druhé polovině roku. Krom chytrých telefonu a tabletů, MediaTek očekává použití nového čipu taktéž v automobilovém průmyslu nebo TV.

Díky Lunárnímu Novému Roku MediaTek vyrostl pouze o 436$ miliónu dolarů minulý měsíc, což je tří měsíční minimum. Nicméně tento měsíc očekávají obrat na 684,67$ miliónu dolarů. Společnost věří, že růst bude pokračovat během druhého čtvrtletí.

Čip Helio P60 je vyroben na 12nm procesu. Podpora duální kamery 24MPx + 16MPx nebo selfie kamera s 32 MPx. Dále nechybí osmíjádrové CPU s jádry Cortex-A73 na frekvenci 2GHz a čtyři Cortex-A53 s 2GHz. K dispozici je i Mali-G72 MP3 GPU na 800MHz. Helio P60 má o 70% lepší výkon než předchozí generace P23.