MediaTek má v plánu 4nm čip do konce roku 2021

MediaTek chystá ke konci tohoto roku 4nm čip, který se pak bude dávat do mobilních telefonu na počátku prvního čtvrtletí 2022.

MediaTek představoval svým investorům své finanční výkazy a mezitím také informoval o plánech do budoucna. Mezitím, co ukazoval první polovinu roku 2021, tak také odhalil plány do konce celého roku 2021.

Má se jednat o nový čip 5G pro vlajkové telefony postaven na 4nm procesu od TSMC. Do výroby se dostane ještě tento rok a první telefony budou mít tento čip v prvním čtvrtletí roku 2022.

Tuto informaci sdílel zároveň Bryan Ma, což je víceprezident agentury výzkumu a odhaduje také, že tyto telefony budou stát okolo 520€.

MediaTek jako alternativa

MediaTek má čip Dimensity 1200, což je v této chvíli TOP čip na trhu od této společnosti, ale je vyroben na 6nm EUV procesu od TSMC. Výrobci tento čip používají jako alternativu k Snapdragon 888, protože je levnější. Qualcomm má Snapdragon 888 na 5nm procesu od Samsungu.

Nicméně Qualcomm chystá také 4nm proces u Snapdragon 895 a firma chce mít jako první čip na 4nm výrobním procesu a to opět do konce tohoto roku.