Vypnout reklamy

MediaTek odhalil čip Helio G90

Vydáno dne: 2.8.2019

Nový herní čip od MediaTek se odhalil. Jedná se o nový čip Helio G90, který disponuje několika funkcemi pro podporu her na telefonech.

Tak jak každý očekával, tak nový herní čip Helio G90 a G90T byl odhalen. Nová platforma má kombinaci osmi jáder se dvěma jádry Cortex-A76 a Cortex-A55s s GPU jednotkou Mali-G76.

Oba čipy G90 a G90T jsou postaveny na TSMC 12nm FinFET procesu s frekvenci 2.05GHz. Dále je zde podpora 10GB LPDDR4X RAM.

MediaTek G90
MediaTek G90

HyperEngine

Asi největší novinkou tohoto nového čipu je herní technologie HyperEngine, která přináší podporu hned několika funkcí, které napomáhají hrám v lepší uživatelské přívětivosti. Nechybí ani nové jádro pro automatickou kombinaci WiFi a LTE připojení k tomu, aby se zesílil signál.

Je zde k dispozici duální WiFi připojení. Nechybí ani podpora HDR10 s vylepšenou odezvou dotykového displeje. MediaTek tedy míří na herní trh, protože ví, že herní telefony jsou v rozkvětu.

Zdroj

Další zajímavé příspěvky
OnePlus 8T na video – rozebráno
OnePlus 8T

OnePlus 8T byl ve videu rozebrán. Pokud se tedy chccete dozvědět více o jeho odolnosti, tak doporučujeme se podívat na Přečíst si více

Samsung vydá nový čip, který bude rychlejší, než čip od Qualcomm
Exynos s AMD GPU

Exynos dorazí s čipem s jádry od ARM a nikoliv s vlastními. Zároveň by mohl příští rok nahradí Mali GPU Přečíst si více

Samsung se vrací do hry s mobilními telefony
Samsung statistiky

Samsung se opět dostává zpátky a zvyšuje svůj podíl na trhu s mobilními telefony. Pravděpodobně ubírá firmě Huawei, protože té Přečíst si více

Redmi Watch oznámen
Xiaomi s duální vyskakovací kamerou

Xiaomi Redmi Watch byly představeny. Jsou to první hodinky od této společnosti, které nabízejí klasický čtvercový displej. Zároveň se nabízejí Přečíst si více