Vypnout reklamy

MediaTek čip dorazí s 5G a to již 26. listopadu, kdy je naplánované oficiální představení tohoto nového čipu. Pojďme se na něho tedy podívat.

17.11.2019

MediaTek oznámí 5G čip a to 26. listopadu

MediaTek se chce vrátit mezi mobilní čipy a to v plné své síle. Chce se zaměřit na určité funkce a trhy. Poté, co vydali herní čip Helio G90 v červenci tohoto roku, tak se zaměřují na 5G čip pro high-end segment a střední třídu.

První 5G čipy se mají objevit od MediaTeku na trhu v prvním čtvrtletí roku 2020. Vypadá to, že vše běží podle plánu, protože MediaTek má oficiálně představit 5G čip na summitu, který plánuje na 26. listopadu. K dispozici máme i pár zajímavých fotografií.

MediaTek 5G
MediaTek 5G

Spíše mnohem více zajímavé je to, že se firma snaží dodat modem Helio M70 SA/NSA 5G modem k více lidem a to i do dostupnějších telefonu střední třídy. Čip to má být MT6873 a podle všeho s jádrem Cortex-A76 a 7nm FinFET proces.

Cena?

Čip bude umístěn v telefonech, které stojí okolo 7000,- Kč.

MediaTek 5G
MediaTek 5G

V roadmapě MediaTeku se zároveň jedná o 6nm TSMC výrobní proces, který pravděpodobně velmi brzy nastoupí.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.

Latest posts by Buroň Tomáš (see all)