MediaTek představilo chipset Helio P25

Právě dnes došlo na představení posledního člena rodiny Helio P série. Procesor disponuje osmi jádrem a podporou duální kamery. Mobilní procesor je navržen tak, aby nabídl kvalitní zpracování obrázků. Nový chipset je evoluci Helio P10 a P20 chipsetů. Díky chipsetu Helio P25 dokáže přivést pokročilé efekty fotoaparátu za rozumnou cenu. Můžete mít HDR video, Bokeh […]

MediaTek Helio P10

Právě dnes došlo na představení posledního člena rodiny Helio P série. Procesor disponuje osmi jádrem a podporou duální kamery. Mobilní procesor je navržen tak, aby nabídl kvalitní zpracování obrázků. Nový chipset je evoluci Helio P10 a P20 chipsetů.

Díky chipsetu Helio P25 dokáže přivést pokročilé efekty fotoaparátu za rozumnou cenu. Můžete mít HDR video, Bokeh efekty a rychlejší ostření. Tento chipset podporuje až 24MPx pro jeden fotoaparát nebo 13MPx + 13MPx pro duální fotoaparáty.

Osmijádrový procesor ARM Cortex-A53 s taktem 2.5GHz a GPU Mali-T880 s taktem 900MHz. Tento chipset je vyroben 16nm FinFET procesem a nabízí tak o 25% lepší využití baterie. Helio P25 taktéž podporuje LTE a RAM do 6GB LPDDR4.

Spolupráce se Samsung

Samsung spolupracuje s Qualcomm i s MediaTek. Tato spolupráve má pomoct zlepšit prodej těchto chipsetů a to o celých 11%. V této chvíli se chipset MediaTek objevuje v Low-End zařízeních. Společnost doufá, že si ji firmy vyberou i do vyšších tříd mobilních telefonu.

Existuje ještě Helio X, kde nabízí vysoký výkon. Například X20 obsahuje 10 jáder CPU.

Chytré telefony, které tento chipset dostanou se očekávají na trhu právě v prvním čtvrtletí roku 2017.