Vypnout reklamy

MediaTek představuje čip Dimensity 1080

MediaTek představuje zcela nový čip Dimensity 1080, který toho od svého předchůdce moc nenabídne. Čip se liší pouze v maličkostech.

MediaTek odhalil nový čip střední třídy. Dimensity 1080 má podle všeho lepší výkon, lepší využití energie a zároveň vylepšuje obrazové zpracování z fotoaparátu. Tedy pokaždé to stejné, když dochází na odhalení nového čipu. Co nás však zajímá, jsou čísla.

Nový DImensity 1080 zvládá až 200MPx ze všech senzorů (původně pouze 108MPx), což je celkem vysoké zlepšení, což si ceníme a jde o Imagiq ISP čip, který je v tomto Dimensity 1080. Dále došlo na hardwarovou akcelerace HDR až do 4K rozlišení.

Nesmí již chybět ani podpora 5G, protože v dnešní době bez 5G čipu by bylo asi nesmysl takový čip vydávat. Dále má čip jádra Cortex-A78 s taktem 2.6GHz (oproti předchozí verzi zvýšení o 0.1GHz). GPU je Mali-G68 a čip je postaven na 6nm procesu. Co se týče skóre v testech, tak nepředpokládáme nějaký velký odskok od předchozí generace.

Čip vyjde na konci roku 2022 a vypadá to, že se od svého předchůdce moc nezmění. Tedy úplně stejně má podporu 5G, Wi-Fi 6, APU jednotku a další.