Microsoft končí s Kinect

Je to tak, Microsoft ukončil vývoj systému Kinect a již ho nebude ani podporovat. Pro hráče to znamená, že už žádné hry na Kinectzařízení neuvidíme. První Kinect byl představen v roce 2009 na E3 pod kódovým označením projekt Natal. Kinect nepotřeboval žádné zařízení a dokázalo snímat vaše pohyby několika kamerami a senzory. To znamenalo, že […]

Konec zařízení Kinect

Je to tak, Microsoft ukončil vývoj systému Kinect a již ho nebude ani podporovat. Pro hráče to znamená, že už žádné hry na Kinectzařízení neuvidíme. První Kinect byl představen v roce 2009 na E3 pod kódovým označením projekt Natal.

Kinect nepotřeboval žádné zařízení a dokázalo snímat vaše pohyby několika kamerami a senzory. To znamenalo, že Kinect je schopen snímat celé vaše tělo. Kinect se velmi rychle prodával a každý ho chtěl. Nicméně poptávka po zařízení neustále klesala a není na Kinect ani dostatek obsahu.

Konect Kinect

Konect Kinect

Kinect byl žádaný produkt

Když Microsoft vydal Xbox One, tak vydal i novou verzi Kinect. Nicméně cena takového zařízení byla opravdu vysoká a Xbox One porážel Playstation 4. Jelikož byl Kinect součásti Xbox One, tak se Microsoft rozhodl, že bude prodávat samotný Xbox One samotný aby zredukoval cenu.

Nicméně dnes Microsoft pohřbil celý Kinect. Microsoft se však snaží o jiné zařízení, které dokáže sledovat váš pohyb a jedná se třeba o HoloLens. Mezitím PrimeSense, společnost, která stojí za senzory Kinect, byla najata Applem pravděpodobně pro FaceID kameru pro iPhone X.