Microsoft představuje notebook Surface za 1 000 $ s čipem Snapdragon X a funkcí Copilot+

Microsoft nedávno představil nový **Microsoft Surface Laptop**, který je vybaven umělou inteligencí a je dostupný za cenu od 1 000 dolarů. Tato novinka je k dispozici ve dvou velikostech – 13,8…

Microsoft představuje notebook Surface za 1 000 $ s čipem Snapdragon X a funkcí Copilot+

Microsoft nedávno představil nový **Microsoft Surface Laptop**, který je vybaven umělou inteligencí a je dostupný za cenu od 1 000 dolarů. Tato novinka je k dispozici ve dvou velikostech – 13,8 palce a 15 palců a jedná se o tenké, lehké a přenosné zařízení, které nabízí veškeré chytré funkce operačního systému Windows 11 (stejně jako třetí stranou AI funkce).

Společnost Microsoft se rozhodla označit tyto nové zařízení jako **“Copilot+ PCs“**, které jsou zaměřené na umělou inteligenci a mají minimálně 40 TOPS pro běh mnoha úloh AI přímo na zařízení (což je výhodné z hlediska latency a samozřejmě i soukromí). Společnost Redmond navázala partnerství se společnostmi Samsung, Acer, Asus, Dell, HP a Lenovo.

Zájemci se mohou podrobněji seznámit s těmito novými AI PC v blogovém příspěvku od společnosti Microsoft. Nové technologie přinášejí nespočet možností pro využití umělé inteligence v každodenním životě.

**FAQ:**
1. Jaké jsou hlavní výhody nového Microsoft Surface Laptop s AI technologiemi?
– Tenký a lehký design
– Možnost běhu AI úkolů přímo na zařízení
– Podpora třetích stran s AI funkcemi

2. Které společnosti se podílely na vývoji „Copilot+ PCs“ od Microsoftu?
– Samsung, Acer, Asus, Dell, HP a Lenovo

3. Jaká je cena za základní verzi Microsoft Surface Laptop?
– Od 1 000 dolarů.

Zdroj: https://www.gsmarena.com/microsoft_unveils_1000_surface_laptop_with_snapdragon_x_chip_copilot_ai_features-news-62972.php