Microsoft se chystá vstoupit do boje s Google Play: Vlastní mobilní herní služba na obzoru

Microsoft připravuje vlastní mobilní herní službu pro Android, start možný v roce 2024.

Microsoft se zřejmě chystá představit vlastní mobilní herní službu pro Android, která by se mohla objevit již v roce 2024. Informace pochází z rozhovoru generálního ředitele herní divize Microsoftu, Phila Spencera, pro Financial Times.

Časování představení služby v roce 2024 není náhodné, jelikož v tomto roce plně vstoupí v platnost zákon EU o digitálních trzích. Tento zákon nutí Google a dokonce i Apple povolit na svých platformách obchody s aplikacemi třetích stran.

Microsoft má v současnosti plné ruce práce, neboť se chystá získat vlastnictví společnosti Activision-Blizzard, čímž získá kontrolu nad populárními herními značkami, jako jsou Diablo, Warcraft, Overwatch a Call Of Duty.

Otázka, zda je to dobrá zpráva pro průměrného hráče s Androidem, zůstává nejasná. V rozhovoru naznačil Spencer, že na mobilní platformy by se mohly dostat rozpoznatelné hry, ke kterým jsme dosud neměli přístup. Spencer uvedl, že chtějí „být v pozici, kdy budeme moci nabídnout Xbox a obsah od nás i od našich partnerů třetích stran na jakékoli obrazovce, kde by někdo chtěl hrát.

Není jasné, co to přesně znamená pro uživatele systému Android. Na jednu stranu to může znamenat více her přístupných na naší oblíbené platformě. Na druhou stranu by se mohlo stát, že nám zůstanou jen stávající hry, které máme rádi, rozprostřené ve více obchodech, protože Microsoft přenese hry pod svou značkou do nového obchodu a z Google Play.

Ještě je příliš brzy na to, abychom mohli definitivně vyjádřit k plánům obchodu s mobilními hrami společnosti Microsoft, ale můžete si být jisti, že budeme pozorně sledovat jakýkoli vývoj a informovat vás o něm.