Vypnout reklamy

Mobilní divize Samsung má v plánu vyrábět vlastní ohebná sklíčka

Vydáno dne: 18.4.2020

Mobilní divize Samsung Electronics chce vyrábět sklíčka, ale za nižší cenu, než doposud. Rozhodli se tedy o vlastní řešení s několika dodavateli, aby snížili výrobu takového sklíčka. Teď záleží, jestli udrží kvalitu nebo ji dokonce zlepší.

Samsung se rozhodl, že začne vyrábět ohebná sklíčka. Jde ale o to, že se o to postará mobilní divize a nikoliv Samsung Display.

Podle zprávy Samsung plánuje vyrábět ohebné displeje bez pomocí Samsung Display a důvodem je snížení výrobních nákladu.

Samsung Galaxy Z Flip
Samsung Galaxy Z Flip

Samsung Electronics již kontaktoval několik výrobců těchto ohebných sklíček. Chce tak navýšit konkurenci, aby následně firma mohla vybojovat nižší cenu a zlepšit tuto technologií v čase. Telefon Galaxy Z Flip disponuje extrémně tenkým sklíčkem, které se ohýbá, avšak telefon je i přesto drahý.

Samsung tak pravděpodobně chce dostat tento telefon k více lidem. V porovnání s ohebným sklíčkem u Galaxy Z Flip, kde je výrobní cena okolo 40$, mezitím co klasické plastové sklo 2%, je rozdíl opravdu velký.

Cílem je snížení výrobních nákladů

Samsung tedy chce vyrábět u sebe v Samsung Electronics tyto sklíčka s nižší cenou a udržitelnou vysokou kvalitou a odolností. Jestli se jim to podaří, tak na to si musíme počkat.

Buroň Tomáš
Tágy: