Vypnout reklamy

Mobilní trendy roku 2016: Android si zase ukousl kousek z Applu

Sasung a Apple

Nová zpráva od DeviceAtlas poukazuje na duel mezi Android a iOS. Jedná se o popularitu mezi velikostmi displeje a více. Android má každý rok vyšší webovou návštěvnost, mezitím iOS neustále klesá. Telefony s velikosti mezi 4 a 5 palci jsou nejpopulárnější.

Tato zpráva od DeviceAtlas pokrývá první kvartál roku 2016 (Leden – Březen).

Android odebírá iOS webovou návštěvnost

Android zvyšuje počet uživatelů používající Android zařízení na internetu v osmi z deseti zemí. iOS zase míří opačným směrem a kleslo v sedmi z deseti zemích. To je naprosto jinak, než tomu bylo v druhém kvartálu roku 2015, kde bylo vše opačně.

Vzchopí se iOS? Nebo bude padat do doby, pokud Apple nepřijde s inovacemi? © DeviceAtlas

Vzchopí se iOS? Nebo bude padat do doby, pokud Apple nepřijde s inovacemi? © DeviceAtlas

V Itálií nastal naprosto dramatický obrat. Ve druhém kvartálu roku 2015 klesal podíl androidu na internetu o 7.39%, ale v první kvartálu roku 2016 naopak rostl o celých 6.59%. Meziroční podíl je tak stále v mínusu, ale jde vidět zlepšení.

iOS zažil pád v Německu, kde ve druhém kvartálu roku 2015 rostl 6.47%, ale klesl v prvním kvartálu roku 2016 o 5.51%. Meziročně je zase iOS v plusu, ale s problémy, které teď Apple společnost má si nemyslíme, že by se něco mělo otočit.

Menší telefony dominují na trhu

Tady jde jasně vidět, že lidé nechtějí obrovské telefony, které se ani nevlezou do kapes. Lidé potřebují menší telefony, praktické, rychlé a s tou nejlepší výbavou.

Menší telefony dominují trhu

Menší telefony dominují trhu

4 a 4.7 palcové telefony jsou nejvíce populárni v šesti zemích, které byly studovány. 5.7 palcové telefony jsou nejméně populární ve všech zemích.