Modelové čísla Samsung Galaxy S8 a S8 Plus

Dnes jsme se dozvěděli, jaké modelové čísla budou mít nové telefony Galaxy S8 a S8 Plus. Jde hlavně o to, že v budoucnu, až se dostanou na internet nové informace, tak právě díky modelovým číslům budeme vědět, že se jedná o tento vlajkový telefon. Minulý rok byl Galaxy S7 a S7 Edge označován jako SM-G930 […]

Samsung Galaxy S8

Dnes jsme se dozvěděli, jaké modelové čísla budou mít nové telefony Galaxy S8 a S8 Plus. Jde hlavně o to, že v budoucnu, až se dostanou na internet nové informace, tak právě díky modelovým číslům budeme vědět, že se jedná o tento vlajkový telefon.

Minulý rok byl Galaxy S7 a S7 Edge označován jako SM-G930 a SM-G935, takže podle logické posloupnosti by mělo teď jít o SM-G940 a SM-G945.

Změna v číslování

Nicméně nastane změna z důvodu víry Číny a Korejské kultury. Tato část Asie nechce nic mít společného s číslovkou 4, protože z výslovnosti Čínského jazyka se velmi blíží slovu „smrt“ a proto ignorují tuto číslovku všude kde se dá.

Podle všeho je označení SM-G9500 pro Čínský trh a Galaxy S8 s SM-G950X pro globální, kde písmeno X bude záviset na regionu, kde se bude necházet. To samé platí i pro Plus verzi, kde půjde o SM-G955X. Rovněž je potvrzen Android 7.0 na obou zařízeních.

Odhalení Galaxy S8

Samsung Galaxy S8 bude odhalen na MWC v Barceloně.