Montana Zakazuje TikTok: Zákaz Vstupuje v Platnost od 1. Ledna 2024

Montana zavádí zákaz TikToku od 1. ledna 2024. Zákaz aplikace podle návrhu zákona SB 419 je v rozporu s ústavou, tvrdí TikTok.

Montana stane se prvním státem USA, který zakáže TikTok. Tento zákaz začne platit od 1. ledna 2024 podle návrhu zákona SB 419, který dnes podepsal guvernér Montany, Greg Gianforte. Od nového roku budou všechny obchody s mobilními aplikacemi muset odstranit tuto aplikaci ze svých nabídek pro obyvatele Montany.

Podle Gianforte, je TikTok „napojen na zahraniční protivníky“ a dodává velké množství uživatelských dat čínské komunistické straně. TikTok byl v Montaně již dříve zakázán na zařízeních, které vydala vláda. Přesto bude možné aplikaci nadále používat i po tom, co zákaz vstoupí v platnost.

Pokud však bude aplikace k dispozici ke stažení i po 1. lednu 2024, budou provozovatelé obchodů s aplikacemi i sama společnost TikTok pokutováni státem Montana částkou 10 000 dolarů za každý den.

TikTok vydal oficiální prohlášení, ve kterém tvrdí, že podepsaný zákon je v rozporu s prvním dodatkem zákona o právech obyvatel Montany. Očekává se, že se TikTok proti tomuto zákonu odvolá k soudu.

Co se stane 1. ledna 2024?

Montana zakáže TikTok a vyžaduje, aby byla tato aplikace odstraněna z obchodů s aplikacemi.

Jaký je důvod zákazu TikToku v Montaně?

Guvernér Gianforte tvrdí, že TikTok je napojen na zahraniční protivníky a poskytuje data čínské komunistické straně.

Jaká bude pokuta za porušení zákazu?

Provozovatelé obchodů s aplikacemi i TikTok budou pokutováni částkou 10 000 dolarů za den.