Vypnout reklamy

Motorola RAZR 2020 – telefon se slibnými funkcemi

Vydáno dne: 10.12.2019

Telefon Motorola RAZR 2020 dorazí příští rok se zajímavými funkcemi. K dispozici má firma několik patentů, které si nechala udělat.

Společnost Motorola si patentovala skládací telefon, skládací design nového Motorola RAZR 2020.

Motorola patří firmě Lenovo a značka Motorola oznámila skládací telefon s jedinečným designem, které má být značně populární. Lenovo podle všeho experimentuje s jednotlivými designy.

Design však vypadá celkem podobně, jako nedávno představený Motorola RAZR. Mobilní telefon nemá problém se složit v horizontální poloze. Nicméně telefon bude mít modulární komponentu, takže například selfie kameru můžete snadno odejmout.

Motorola RAZR 2020
Motorola RAZR 2020

Nástupce telefonu Motorola RAZR je spíše takové véčko. Po zavření máte přední displej a po otevření zase úzkou protáhlou obrazovku.

Design telefonu je mnohem kompaktnější, než u telefonu Galaxy Fold a Mate X. Přenositelnost je velkou výhodou u tohoto telefonu, protože se vleze do každé kapsy.

Firma však vydala několik různých patentů, kde například je telefon s modulárním designem, takže telefon si můžete různě upravovat.

Podle všeho se má jednat o modul pro projektor, který můžete do telefonu umístit nebo stereofonní reproduktor.

Motorola RAZR 2020 modulární telefon
Motorola RAZR 2020 modulární telefon

Dále skládací telefon s rybím okem

Co to znamená? Jedná se o telefon, který má tři kamery a jedna kamera je orientovaná na přední část, druhá kamera v zadní části a třetí kamera je orientovaná v horní části telefonu. Díky tomuto schématu kamer lze s telefonem pořídit 360 stupňové videa. V dokumentaci se hovoří o rozlišení 12MPx.

Motorola RAZR 2020 modulární telefon
Motorola RAZR 2020 modulární telefon

Modulární telefony od Motorola

Modulární telefony již tady byly. Zkoušela to firma LG, která se svým telefonem moc nepochodila. V roce 2016 tady zase byly Moto Mods pro řadu Motorola Moto Z. Jednalo se o moduly typu reproduktory, baterie, tiskárny nebo i fotoaparát Moto 360.

Nicméně na rozdíl od LG, tak firmě Motorola se s těmito moduly daří.

Nyní je k dispozici Motorola RAZR 2019, ale nedisponuje tak skvělými specifkacemi. Nicméně jeho cena je okolo 1600 EUR.

Je možné, že do budoucna budeme vídat více skládaných telefonu od této společnosti. Ještě 12. listopadu 2019 si nechala firma přidat ochrannou známku pro Motorola ROKR.

Patent zde

Zdroj

Buroň Tomáš
Tágy: