Možná funkce v Androidu 15: Zmrazte aplikace, které zřídka používáte

Výborným řešením, pokud se dostáváte na dno úložného prostoru ve svém telefonu, je smazat aplikace, které používáte jen zřídka. Avšak to je časově náročné, zejména při rozhodování, které aplikace zahodit. V…

Možná funkce v Androidu 15: Zmrazte aplikace, které zřídka používáte

Výborným řešením, pokud se dostáváte na dno úložného prostoru ve svém telefonu, je smazat aplikace, které používáte jen zřídka. Avšak to je časově náročné, zejména při rozhodování, které aplikace zahodit. V roce 2022 představila společnost Google možnost automatického archivování nevyužívaných aplikací v obchodě Play Store, když je místo na úložišti omezené. Nicméně je tu háček: tato funkce funguje pouze pro aplikace z Play Store, takže nelze mrazit ty, které byly staženy z externích zdrojů, ani ručně archivovat aplikace podle vlastního výběru. Věří se však, že Google tento prvek přímo integruje do operačního systému Android, rozšiřující tak možnost archivace na aplikace mimo obchod Play Store.

FAQ
1. Jak funguje funkce auto-archivace nevyužívaných aplikací v obchodě Play Store?
– Tato funkce automaticky archivuje aplikace, které nepoužíváte, když se dostáváte na dno úložného prostoru ve svém telefonu.

2. Je možné mrazit aplikace stažené z externích zdrojů?
– Bohužel, tato funkce momentálně funguje pouze pro aplikace z obchodu Play Store, takže nelze mrazit aplikace stažené z jiných zdrojů.

3. Existuje naděje na rozšíření funkce archivace na všechny aplikace v systému Android?
– Ano, věří se, že Google tuto funkcionalitu rozšíří i na aplikace mimo obchod Play Store, aby bylo možné archivovat aplikace podle výběru uživatele.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/app-archiving-could-be-integrated-directly-into-android-15/