[MWC 2017] Samsung představil Samsung Galaxy Tab S3

Samsung sice nepředstavil na MWC 2017 nový Samsung Galaxy S8. Ten však představí 29. března 2017 v New Yorku. Rozhodli se představit nový tablet. Samsung Galaxy Tab S3. Chce tak znovu nastartovat obchod s tablety. Samsung se rozhodl udělat displej, který má 9.7 palců. a kovový rámeček kolem celého tabletu. Tablet váží 429 gramů a […]

Samsung Galaxy Tab S3

Samsung sice nepředstavil na MWC 2017 nový Samsung Galaxy S8. Ten však představí 29. března 2017 v New Yorku. Rozhodli se představit nový tablet. Samsung Galaxy Tab S3. Chce tak znovu nastartovat obchod s tablety.

Samsung se rozhodl udělat displej, který má 9.7 palců. a kovový rámeček kolem celého tabletu. Tablet váží 429 gramů a má k dispozici Wi-Fi variantu a LTE variantu. Rozlišení displeje je 1536 x 2048, SAMOLED s podporou HDR.

Dále je v tabletu chipset Snapdragon 820 (2×15 GHz Kryo & 2×1.6GHz Kryo, Adreno 530 a 4GB RAM).

Dále má 13 MPx fotoaparát a přední 5 MPx fotoaparát. Možnost rozšíření úložného prostoru za pomocí microSD karty. Obrovská baterie 6000 mAh.

K dispozici bude v Android 7.0

  • Nevýhodou však je, že nemá pouzdro pro S-Pen.
  • Chybí certifikace IP68.

Tablet je vlajkovým zařízením na poli tabletů

Minulé tablety třeba Samsung Galaxy Tab S2 disponoval chipsetem střední generace Snapdragon 652 a tak samo i Galaxy Tab A 10.1 (2016). Tentokrát však tento tablet dostal Snapdragon 820 a 4GB RAM.  Snapdragon 820 sice disponuje pomalejším taktem 2.15 GHz oproti Snapdragon 821, ale rozdíl je opravdu nerozeznatelný.

Vzhled tabletu

Samsung Galaxy Tab S3

Samsung Galaxy Tab S3

Samsung Galaxy Tab S3 nabízí opravdu tenký a čistý vzhled, asi vypadá lépe, jak jeho předchůdce S2. Rohy jsou zahnuté, kovový rámeček a rovný povrch jak v předu, tak i v zadu. Trošku to připomíná Samsung Galaxy S6 ve větší variantě.

K dispozici je prémiová kvalita reproduktorů a skvělý Super AMOLED displej s podporou HDR, který dělá přehrávání filmu naprosto úžasným. Vršek Samsung Galaxy Tab S3 je prázdný, ale v dolní části vidíme USB-TYP C a 3.5mm audio jack. Na přední části tabletu vidíme čtečku otisků prstů, „home“ tlačítko a také 5MPx fotoaparát se světelným senzorem. Avšak nenalezneme tady notifikační LED.

Samsung Galaxy Tab S3

Samsung Galaxy Tab S3

Android Nugát s UX Grace

Tablet se bude prodávat s čerstvým systémem Android 7.0. Budete tak moc pracovat v multi-tasking módu. Grace UX je teď norma od posledních Samsung zařízení. K dispozici je ve schématu bílé a modré barvy. Máte možnost přidávat a ubírat jednotlivé obrazovky. K dispozici je také Briefing feed, který je na levé straně.

Samsung Galaxy Tab S3 UX Grace

Samsung Galaxy Tab S3 UX Grace

Podpora widgetu, složek, vlastních barev pozadí, domácí obrazovky a dále několik extra organizací. Notifikační lišta také prošla rekonstrukcí. K dispozici je políčko na hledání a slider pro korekci jasu. Jednotlivá tlačítka rychlé volby mohou být změněna.

Fotoaparát Samsung Galaxy Tab S3

K dispozici je také video, kde je tablet otestován při nahrávání videí. Je však omezen na 1080p a 30FPS. 4K zde není k dispozici. Je možné, že finální verze Tab S3 bude podporovat vyšší rozlišení pro nahrávání.

Shrnutí

Samsung se snaží přiblížit tablety tak trochu počítačům. Lidé moc nechtějí využívat tablety z toho důvodu, že jim stačí notebook nebo mobilní telefon. Tablet je menší jak notebook, ale velmi špatně se přes dotyk ovládá. Samsung se rozhodl k tabletu dát i klávesnici na magnet (jen pokud si ji přikoupíte). S-PEN je však součásti balení. 

Tablet Samsung Galaxy S3 je výkonný a hezký. Avšak zároveň nebude vůbec levný.

zdroj: gsmarena.com