Vypnout reklamy
31.5.2019

Náhrada za Android od Huawei bude možná Ark OS

Ve chvíli, kdy Google odebral licenci firmě Huawei na systém Android, tak Huawei přišlo se záložním plánem, na kterém pracují již od roku 2012. Interní označení tohoto systému je HongMeng OS.

Jelikož je Android Open-source a je postaven na Linuxu, tak každý si může tento systém vytvořit. Nicméně problémem je, že museli pro svůj systém vytvořit prostředí, protože bez aplikací a jiných vychytávek by byl telefon k ničemu.

Firma si u úřadu EUIPO zaregistrovaly známky HUAWEI ARK OS, HUAWEI ARK, ARK a ARK OS a to 24. května, takže 4 dny poté, co dostala firma zákaz.

Prozatím nevíme, v jaké fázi se vývoj systému nachází. Co se týče náhrady z Google Play, tak již se jedná se skupinou Aptoide, která pochází z Portugalska a nabízí obrovské množství aplikací, které mimo jiné můžete najít na ostatních Android telefonech.

Zdroj

Mohlo by se Vám líbit...

Můžete navštívit další stránky tohoto webu, kde jsme pro vás vybrali, co by vás mohlo zajímat nejvíce. Víte o tom, že na stránce ukrýváme slevový 10% kupón, který můžete použít v našem obchodě s PC hrami? Kupón naleznete ve hře, kde je otevřený svět a spousta zabijáků. Je dostupná na PC i na mobil.