Vypnout reklamy

Nový systém od Huawei se bude podle všeho jmenovat Ark OS. Dříve jsme pro vás měli interní označení tohoto telefonu. Ale Ark OS je registrován jako ochranná známka v EU.

31.5.2019

Náhrada za Android od Huawei bude možná Ark OS

Ve chvíli, kdy Google odebral licenci firmě Huawei na systém Android, tak Huawei přišlo se záložním plánem, na kterém pracují již od roku 2012. Interní označení tohoto systému je HongMeng OS.

Jelikož je Android Open-source a je postaven na Linuxu, tak každý si může tento systém vytvořit. Nicméně problémem je, že museli pro svůj systém vytvořit prostředí, protože bez aplikací a jiných vychytávek by byl telefon k ničemu.

Firma si u úřadu EUIPO zaregistrovaly známky HUAWEI ARK OS, HUAWEI ARK, ARK a ARK OS a to 24. května, takže 4 dny poté, co dostala firma zákaz.

Prozatím nevíme, v jaké fázi se vývoj systému nachází. Co se týče náhrady z Google Play, tak již se jedná se skupinou Aptoide, která pochází z Portugalska a nabízí obrovské množství aplikací, které mimo jiné můžete najít na ostatních Android telefonech.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.