Nastavení a používání Google Chat na telefonu i počítači

Google Chat je platforma pro spolupracující zprávy, která slouží jak pro formální, tak neformální chatování. Bez ohledu na to, zda chcete začít skupinový chat, spolupracovat s týmem nebo si psát osobní…

Nastavení a používání Google Chat na telefonu i počítači

Google Chat je platforma pro spolupracující zprávy, která slouží jak pro formální, tak neformální chatování. Bez ohledu na to, zda chcete začít skupinový chat, spolupracovat s týmem nebo si psát osobní zprávy se svými kontakty v Gmailu, Google Chat může být ideální volbou. Nahrazuje Google Hangouts a má skvělou integraci s dalšími aplikacemi této společnosti. Zde je návod, jak používat nejnovější zpravodajskou aplikaci od společnosti Google na stolním počítači i mobilu.

Na stolním počítači můžete přistupovat ke Google Chatu buď prostřednictvím webového prohlížeče, nebo pomocí samostatné aplikace. Pokud používáte webový prohlížeč, stačí se přihlásit do svého Google účtu a otevřít stránku chat.google.com. Zde najdete své kontakty, skupiny a aktuální chatové vlákna. Můžete také vyhledávat konkrétní zprávy nebo obsah v rámci svých chatů.

Pokud dáváte přednost samostatné aplikaci, můžete ji stáhnout ze stránky chat.google.com ve verzi pro Windows nebo macOS. Po instalaci se přihlaste a budete mít přístup ke všem funkcím Google Chatu. Aplikace má přehledné rozhraní, které usnadňuje organizaci chatů a přepínání mezi různými činnostmi. Můžete také nastavit oznámení, aby vás upozornila na nové zprávy.

Pokud preferujete mobilní zařízení, můžete si stáhnout aplikaci Google Chat z obchodu Google Play pro zařízení s Androidem nebo z App Store pro zařízení s iOS. Po stažení a přihlášení k vašemu účtu získáte přístup ke všem vašim chatům a kontaktům. Můžete posílat zprávy, přidávat obrázky nebo sdílet soubory přímo ze svého telefonu.

FAQ:

1. Jaké jsou klíčové funkce Google Chatu?

Google Chat nabízí širokou škálu funkcí pro spolupráci a organizaci chatů. Patří sem skupinové chaty, možnost sdílet soubory a obrázky, vyhledávání konverzací, integrace s dalšími aplikacemi Google a možnost přístupu jak na stolním počítači, tak na mobilních zařízeních.

2. Lze použít Google Chat ve firemním prostředí?

Ano, Google Chat je primárně určen pro firemní použití a je součástí Google Workspace (dříve G Suite). To znamená, že můžete využívat všechny funkce Google Chatu ve svém firemním účtu a spolupracovat se svým týmem nebo kolegy na projektech.

3. Co se stane s existujícími zprávami z Google Hangouts?

Všechny vaše existující zprávy a konverzace z Google Hangouts budou automaticky převedeny do Google Chatu. Nemusíte se obávat o ztrátu historie chatů, protože budou k dispozici ve vašem novém chatovacím nástroji.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/google-chat-how-to/