Vypnout reklamy

Netflix Gaming otevírá své vlastní herní studio

Netflix Gaming bude mít vlastní herní studio, pro vývoj mobilních AAA her.

Jde o herní studio, které bude vytvářet mobilní hry. V době covidové se Netflix rozhodl vydávat se svým předplatným i hry na mobilní telefony. Nyní investovali spoustu peněz do nových studií k tomu, aby vytvořili přímo herní studio, které se vývojem bude zaobírat.

Nicméně pouze 1% těchto předplatitelů Netflixu využívá jeho herní služby. Nedávno Netflix oznámil také spolupráci s Ubisoftem, kdy se mají dostat některé hry skrz Netflix právě na mobilní telefony. Netflix neinvestuje jenom do takového partnerství, ale i do svého herního studia, které vytváří ve Finsku.

Podle šéfa této nově vznikající pobočky se Netflix bude zaměřovat na hry bez reklam a mikrotransakcí. Vytváření her bude sice trvat několik let, ale Netflix je hrdý na to, že může v tomto pokračovat.

Vytvořit takovou společnost, jako je třeba Microsoft, může trvat opravdu spoustu her a ještě abyste si vytvořili herní tým, který se na hrách bude podílet. Uvidíme, jestli se Netflix Gaming podaří vytvořit nové studio, které bude produkovat AAA hry.