Netflix: Růst příjmů a placených členství v 1. čtvrtletí 2023

Netflix: nárůst příjmů a členství v Q1 2023 | +4% tržby, placené sdílení úspěšné | Nejlepší produkce: Outer Banks S3, You S4, Ginny & Georgia S2 | Jasný lídr v streamování.

Společnost Netflix zveřejnila své nejnovější finanční výsledky a odhalila nárůst příjmů a placených členství za období leden-březen letošního roku. Společnost byla s výsledky spokojena a oznámila, že funkce „placeného sdílení“ přinesla na zkušebních trzích potěšující výsledky.

Tržby meziročně vzrostly o 4 %, což se očekávalo. Provozní výnosy v 1. čtvrtletí 2023 poklesly ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Výhled na zbytek finančního roku je smíšený.

Netflix hrdě prohlásil, že je vedle YouTube jasným lídrem na trhu streamování. Platforma jmenovala své nejúspěšnější produkce: Outer Banks S3, You S4, Ginny & Georgia S2 a nové filmy a seriály.

Po snížení cen v Indii v prosinci 2021 upravila společnost ceny na dalších 116 trzích. Tato změna sice přinesla 5% pokles tržeb, ale společnost věří, že zvýšená adopce na těchto trzích pomůže tento pokles kompenzovat.

Nový reklamní plán již získává zájemce ve Spojených státech a Netflix jej rozšiřuje do Kanady a Španělska.

V neposlední řadě zpráva znamená ukončení kdysi stěžejní funkce – obchodování s firemními DVD. Poslední zásilky budou odeslány 29. září a Netflix poděkoval svým zaměstnancům.

Kdy byla zveřejněna zpráva o finančních výsledcích Netflixu?

Zpráva byla zveřejněna za období leden-březen 2023.

Jaké jsou nejúspěšnější produkce Netflixu?

Mezi nejúspěšnější produkce patří Outer Banks S3, You S4, Ginny & Georgia S2 a nové filmy a seriály.

Kdy a kde byl zaveden nový reklamní plán Netflixu?

Nový reklamní plán byl zaveden ve Spojených státech a nyní se rozšiřuje do Kanady a Španělska.