Vypnout reklamy

Netflix zamíří s hrami právě na telefony

Netflix poslal dopis svým akcionářům, kde sděluje, že hry budou dostupné všem předplatitelům stejné a tedy nic víc platit nebudou. Při zveřejnění výsledku za první čtvrtletí v dubnu firma Netflix sdělil, že hry budou důležitou formou zábavy a o měsíc později se do tohoto segmentu přesouvá.

Nyní v dopise pro akcionáře, které se týkají druhého čtvrtletí a jeho výsledku bylo potřeba sdělit ohledně těchto her více. Prvně bude Netflix upřednostňovat mobilní hry.

Netflix vidí v hrách další nový obsah a rozšíří tak již původní nabídku filmů, seriálů. Hry budou dostupné v rámci předplatného, takže nebudou stát víc, kolik si lidé nyní platí za firmy a seriály.

Firma to chce také zkusit a zjistit, jak mezi předplatiteli jsou hráči. Nicméně aby to nedopadlo jako s Amazonem, který stále nic nemá i přesto, že to stejné slibuje a nebo Stadia, která se moc nechytla.

Avšak Netflix pravděpodobně necílí na stejné publikum. Na soustředění se na již existující uživatelé a tvorbou her přes mobilní telefon to vypadá, že cílí na lidi, kteří nejsou tak úplnými hráči a spíše jen příležitostmi. U Stadia a Amazonu je to sázka právě přímo na hráčské jádro.