Vypnout reklamy

Nintendo System vytvoří nové mobilní hry v roce 2023

Nintendo Systems vytvoří nové mobilní hry v roce 2023. Vypadá to, že jde o záložní plán společnosti Nintendo, jelikož prodeje platformy Nintendo Switch

Po úspěchu s Fire Emblem Heroes se rozhodla firma Nintendo k sobě přizvat partnera DeMa, která bude tvořit mnohem více mobilních her a zároveň se tvoří i zcela nové studio Nintendo System. Jde o vývojářský tým, který bude vytvářet mobilní hry na Android a další.

Od dubna 2023 má v plánu firma posílit svou digitalizaci v podnikání Nintendo. Některé firmy, které spadají pod firmu Nintendo nejsou ziskové, tak existuje řada titulů, které mají vysoké příjmy. Například taková hra Fire Emblem Heroes je velmi populární. Titul za celé dobu, kdy je hra na trhu, tak vydělal na mikrotransakcích asi 1 miliardu odlarů.

Nintendo Systems oživí partnerství s Big N a DeNa. Toto obchodní partnerství přitom započalo už v roce 2015, ale v posledních letech ochladlo po neuspokojivých příjmech z hry Mario Kart Tour. Od roku 2019 pak nevyšel jediný titul. Nintendo pak v roce 2022 pokračovalo ve spolupráci Ninantic pro Pikmim Bloom a AR hrou Pokémon Go.

K obnovení partnerství mohlo dojít i z toho důvodu, že prodeje Nintendo Switch poklesly o 19.2%. Vypadá to tedy tak, že mobilní hry budou záložním plánem společnosti Nintendo.