Vypnout reklamy

Nokia 3.1 v recenzi na portálu gsmarena

Nokia 3.1

Stará Nokia měla za cíl propojit miliardu lidí k internetu. Poté přešli na chytrý systém Windows Phone a následně se značka Nokia podala firmě HMD Global, která nabízí víceméně velmi dostupné Android telefony (běžící na internetu např. Nokia 8110 4G).

Displej a tělo telefonu

Nokia 3.1 přináší celkem pokročilý design a to včetně barvy na hliníkovém rámečku. Telefon vypadá opravdu hezky. Zadní strana je z plastu. Avšak hliníkový rámeček docela dobře absorbuje pád na stranu telefonu. Telefon taktéž má sklíčko Gorilla Glass. Většinou takové telefony v této cenové kategorií nemají žádné sklíčko.

Co se týče obrazovky, tak je zde 5.2 palcový displej s 18:9 poměrem stran. Na dnešní standardy docela malá obrazovka. Avšak ne každý chce velké pádlo.

Nicméně kvalita IPS displeje není úplně valná a aby byl obraz dobře viditelný, tak bylo potřeba dát jas na maximální hodnoty. Taktéž rámečky vypadají na spíše „základní“ telefon.

Specifikace a systém

Nokia 3.1 disponuje systémem Android 8.0 Oreo a je to Android One telefon. Společnost HMD Global slíbila, že všechny své telefony vylepší na Android P.

Konfigurace Nokia 3.1 je 2 GB RAM a 16 GB interní úložiště. Nový čip má dvakrát více procesorových jáder než u Nokia 3 a také více výkonu pro GPU.

Fotoaparát

Dále je tady nová aplikace pro fotoaparát. 13 MPx senzor na zadní straně s manuálním módem a možnosti nahrávání při 1080p.

U tohoto telefonu je však starší microUSB port.

Zdroj