Vypnout reklamy

Nokia 5.1 konečně dostupná na českém trhu

Po ročním čekání má Nokia nástupce předchůdce Nokia 5. Nová Nokia přináší elegantní design s čistým operačním systémem Android (nejsou zde nainstalovány aplikace výrobce) a samozřejmě nechybí ani další inovace. Nový telefon od firmy HMD Global nabídne parádní telefon, který je vyroben z hliníkové slitiny. Výsledkem je velmi odolná konstrukce s matným povrchem, díky čemuž se telefon […]

Po ročním čekání má Nokia nástupce předchůdce Nokia 5. Nová Nokia přináší elegantní design s čistým operačním systémem Android (nejsou zde nainstalovány aplikace výrobce) a samozřejmě nechybí ani další inovace.

Nový telefon od firmy HMD Global nabídne parádní telefon, který je vyroben z hliníkové slitiny. Výsledkem je velmi odolná konstrukce s matným povrchem, díky čemuž se telefon velmi dobře drží.

Nokia 5.1

Nokia 5.1

Mobilní telefon nabídne displej s moderním poměrem stran 18:9 a FullHD+ rozlišením. Displej má 5.5 palců a tělo je oproti předchůdci o 2mm tenčí.

Specifikace a funkce

Telefon je poháněn čipem MediaTek Helio P18 s taktem 2.0GHz a právě díky tomu nabízí o 40% větší výkon oproti minulé generaci. K dispozici je paměť 2GB, interní úložiště 16GB. Co je potřeba dodat, tak je zde kvalitní fotoaparát se 16MPx snímačem a fázovým automatickým ostřením. Selfie fotoaparát zase umí širokoúhlé focení a tím pádem zabere více scény.

Čtečka otisků prstů na zadní straně a NFC. Jedná se o další čistý Android. Firma HMD Global si na tomto zakládá. Nicméně Nokia 5.1 je zařazena do programu Android One, díky tomu bude telefon stále aktualizovaný. Telefon je navíc odladěn se společností Google. Tento telefon bude dostávat tři roky nové aktualizace a tím je třeba podpora funkcí Google Asistenta, Google Lens (chytrý fotoaparát), obraz v obraze, Google fotky s neomezeným úložištěm. 

Telefon dorazí s Android Oreo, ale bude moci být aktualizován i na Android P.

Cena tohoto telefonu je 4999,- Kč s DPH

Zdroj: TZ