Vypnout reklamy

Nokia 5 přežila škrábání, pálení i ohýbání

Jak už to tak bývá, tak většinou po uvedení nového mobilního telefonu, se testuje jeho výdrž. A to hlavně jak moc se ohne, jestli se dokáže regenerovat ve chvíli, kdy je ohněm propálený displej nebo kolik vydrží škrábnutí. Hlavní fotoaparát, LED blesk a snímač otisků prstů jsou pod sklíčkem, takže to znamená, že je velmi […]

Nokia 5

Jak už to tak bývá, tak většinou po uvedení nového mobilního telefonu, se testuje jeho výdrž. A to hlavně jak moc se ohne, jestli se dokáže regenerovat ve chvíli, kdy je ohněm propálený displej nebo kolik vydrží škrábnutí.

Hlavní fotoaparát, LED blesk a snímač otisků prstů jsou pod sklíčkem, takže to znamená, že je velmi těžko poškrábete. Na horní a spodní straně je plast, který chrání před pádem, protože právě rohy telefonu jsou velmi náchylné na situace, kdy pak praskne displej. 

Ohnutí telefonu se nepodaří. A to ani když to zkoušíte zepředu nebo zezadu. Spálení displeje taktéž se nekoná, jelikož jako většina LCD displejů, tak i tento se dokáže velmi rychle zregenerovat. Poškrábat telefon lze pouze na úrovni 6 stupně tvrdosti podle Friedricha Mohse.

To znamená, že lze poškrábat něčím ostřejším než mince nebo kapesní nože. Musí to být tedy nějaký živec, křemen, topaz, korund nebo diamant.