Vypnout reklamy

Nokia 5 přežila škrábání, pálení i ohýbání

Vydáno dne: 18.12.2017

Jak už to tak bývá, tak většinou po uvedení nového mobilního telefonu, se testuje jeho výdrž. A to hlavně jak moc se ohne, jestli se dokáže regenerovat ve chvíli, kdy je ohněm propálený displej nebo kolik vydrží škrábnutí. Hlavní fotoaparát, LED blesk a snímač otisků prstů jsou pod sklíčkem, takže to znamená, že je velmi […]

Jak už to tak bývá, tak většinou po uvedení nového mobilního telefonu, se testuje jeho výdrž. A to hlavně jak moc se ohne, jestli se dokáže regenerovat ve chvíli, kdy je ohněm propálený displej nebo kolik vydrží škrábnutí.

Hlavní fotoaparát, LED blesk a snímač otisků prstů jsou pod sklíčkem, takže to znamená, že je velmi těžko poškrábete. Na horní a spodní straně je plast, který chrání před pádem, protože právě rohy telefonu jsou velmi náchylné na situace, kdy pak praskne displej. 

Ohnutí telefonu se nepodaří. A to ani když to zkoušíte zepředu nebo zezadu. Spálení displeje taktéž se nekoná, jelikož jako většina LCD displejů, tak i tento se dokáže velmi rychle zregenerovat. Poškrábat telefon lze pouze na úrovni 6 stupně tvrdosti podle Friedricha Mohse.

To znamená, že lze poškrábat něčím ostřejším než mince nebo kapesní nože. Musí to být tedy nějaký živec, křemen, topaz, korund nebo diamant.

Buroň Tomáš
Latest posts by Buroň Tomáš (see all)
Tágy: