Vypnout reklamy

Nokia 7.1 je oficiálně dostupný v České republice

Telefon Nokia 7.1

Tímto dnem firma HMD Global oficiálně oznamuje, že je telefon Nokia 7.1 oficiálně dostupná na trhu České republiky. Jedná se tedy o první telefon s technologií PureDisplay. Znamená to, že displej má vysoký kontrast i jas s vylepšenými barvami.

Technologie PureDisplay

Telefon se bude u nás prodávat za 8799,- Kč. Jak jsme již psali, tak je k dispozici s technologií PureDisplay, která má krom skvělého jasu a kontrastu taktéž vylepšené barvy a ohromující HDR. Je zde podpora HDR10. Prakticky vám již bude jedno, jestli na displej svítí slunce nebo jste v příliš velké tmě, protože na displej vždy uvidíte. Technologie díky 16bitového enginu dokáže zvýšit kontrast u jakéhokoliv obrazu.

Telefon Nokia 7.1

Telefon Nokia 7.1

Design a fotoaparát

Nokia 7.1 působí velice čistým dojmem. Celkově vzhled působí na zákazníky prémiovým dojmem. Nejedná se tak jen o nějaký laciný materiál.

Co se týče hardwaru, tak zde máme 12MPx a 5MPx duální fotoaparát s optikou ZEISS a dvoufázovou detekcí s rychlým automatickým ostřením. Zachytíte tak fotky ve špatných i dobrých světelných podmínkách. Díky HDR budete mít ostré snímky. Nechybí ani portrétový režim s bokeh efektem. Dále 8MPx selfie fotoaparát.

Dostupnost

Telefon bude dostupný v barvách modrá a šedá a to za cenu 8799,- Kč za verzi 32GB / 3GB RAM. Jaká cena bude za 64GB / 4GB RAM ještě nevíme.

Zdroj: Tisková zpráva