Vypnout reklamy

Nokia 8.1 míří na český trh

Nokia 8.1

Teprve nedávno se představil nový telefon Nokia 8.1 a společnost HMD Global oznamuje, že dorazila i na český trh. Jedná se o nástupce telefonu Nokia 7 Plus a může se pyšnit o 20% vyšším výkonem.

  • Telefon Nokia 8.1 teprve teď dorazí do České republiky
  • Nabízí čip Snapdragon 710
  • V základu s Android 9 Pie
  • Kvalitní fotoaparát s 12MPx rozlišením
  • Obrovský displej s HDR

Telefon je vybaven optikou ZEISS, jak už jsme u telefonu Nokia zvyklí a disponuje kvalitní optickou stabilizací obrazu (OIS) a technologií PureDisplay s podporou HDR10.

U nás v České republice bude Nokia 8.1 dostupná ve variantě se 4GB operační paměti a 64GB úložištěm. U vybraných prodejců bude oficiálně dostupná v modré barevné variantě a to za 11 499,- Kč.

Specifikace telefonu Nokia 8.1

Nokia 8.1

Telefon disponuje čipem Snapdragon 710, který je určen pro střední vyšší třídu. Grafický výkon je o 35% vyšší a výkon procesoru o 20% vyšší než u předchozí generace se Snapdragon 660. Krom toho všeho Nokia 8.1 nabízí dvojnásobný výkon umělé inteligence díky multijádrovému AI Enginu.

Nokia 8.1 ohromí 6.18 palcový Full HD+ edge-to-edge displej s technologií PureDisplay a podporou HDR. Tato technologie zajišťuje vyšší kontrast, větší ostrost a schopnost zobrazit přes miliardu barev.

Telefon má precizně zpracovaný design. Frézovaný rám z hliníku série 6000 s jádrem z pod tlakem litého kovu. Nokia 8.1 dorazí s Android 9 Pie a taktéž je součásti Android One programu.

Zdroj: Tisková zpráva