Nokia E1 – uniklé specifikace a datum vydání

Zařízení od firmy HMD Global, která vyrábí telefony se značkou Nokia právě minulý týden obdržela několik certifikací. Jedná se o první telefon se systémem Android, který bude pod značkou Nokia. Jméno tohoto telefonu je Nokia E1. V pátek unikly nové informace, které mluví ohledně specifikací pro tento mobilní telefon. Jaký telefon bude a co všechno […]

Zařízení od firmy HMD Global, která vyrábí telefony se značkou Nokia právě minulý týden obdržela několik certifikací. Jedná se o první telefon se systémem Android, který bude pod značkou Nokia. Jméno tohoto telefonu je Nokia E1.

V pátek unikly nové informace, které mluví ohledně specifikací pro tento mobilní telefon. Jaký telefon bude a co všechno přinese, tak to si povíme dále. Jen můžeme říct, že se jedná o docela zklamání, protože tady chybí micro SD slot na kartu a velikost interní paměti je poněkud malá.

Specifikace telefonu Nokia E1

Telefon bude disponovat 1.4 GHz procesorem se čtyřjádrem a poběží na chipsetu Snapdragon 425 s Adreno 308.

Právě paměť telefonu je průměrná 2GB, ale interní paměť pro ukládání věcí je pouze 16 GB, což je docela málo na to, že telefon podle všeho nebude podporovat microSD karty.

Nokia E1

Nokia E1

Displej telefonu je asi takový, jaký je Galaxy S5, S6 a jimi podobné telefony. Má totiž 5.2 nebo 5.3 palců s rozlišením 720p. Technologie provedení displeje je prozatim neznámá. Pravděpodobně se jedná o AMOLED displej.

Nokia E1 disponuje 13 MPx zadní kamerou a 5 MPx přední kamerou pro dokonalé selfie. Právě Nokia E1 a Nokia D1C jsou dva telefony, které očekáváme v roce 2017 a další tři telefony jsou prozatím neznámé.

Firma HMD Global se totiž rozhodla vyrobit nejméně 5 nových telefonu se značkou Nokia a to v roce 2017. Věříme, že veškeré telefony budou odhaleny na MWC na konci Února.