Nokia N1 – Android tablet

Nikdy bychom nevěřili, že na této stránce se vyskytne výrobce Nokia, který prodával mobilní telefony na systému Windows Phone. No po prodeji Microsoftu se Nokia vydala jiným směrem a již nikdy nechce vyrábět telefony. Proto vyrobili tablet, ale na Android systému! Pokud víme, tak Nokia nemá téměř žádné zkušenosti s tvorbou tabletů a už vůbec […]

Nokia_N1_Android_Tablet_Front-630x434

Nikdy bychom nevěřili, že na této stránce se vyskytne výrobce Nokia, který prodával mobilní telefony na systému Windows Phone. No po prodeji Microsoftu se Nokia vydala jiným směrem a již nikdy nechce vyrábět telefony. Proto vyrobili tablet, ale na Android systému!

Pokud víme, tak Nokia nemá téměř žádné zkušenosti s tvorbou tabletů a už vůbec ne na systému Android. Celé tělo tohoto tabletu je z hliníku a má 7,9 palcový displej (2048 x 1536). K tomu je 2,4 GHz 4-jádrový procesor Atom 64 bit, 2 GB ram, 32 GB vnitřní paměť, 8 MP kamera, 5 MP přední kamera, 5300 mAh baterie a je jenom 6,9mm tlustý.

https://www.youtube.com/watch?v=IwJmthxJV5Q

Tablet samozřejmě poběží na nejnovějším systému Android 5.0, ale nokia bude mít svůj vlastní Z launcher, ale slibuje, že ostatní změny v systému jsou minimální.

Tento tablet od Nokie nebude dostupné do prvního čtvrtletí 2015 a pak jako prvně bude dostupný pouze v Číně. Jsou odhodlaní se rozvinou i na jíné trhy, ale ještě se nezmínili kdy. Cena bude asi $249.