Nokia se vrací! S Android telefony a tablety

Po několika letech se Nokia vrací zpátky na mobilní trh. Bude vytvářet jak chytré telefony, tak i tablety. Společnost nesmí prodávat chytré telefony do konce tohoto roku, ani mít Nokia jméno na telefonech. Tak zní dohoda s Microsoftem, která přišla na konci roku 2014. Microsoft má exkluzivní práva na značku Lumia a také má právo […]

Po několika letech se Nokia vrací zpátky na mobilní trh. Bude vytvářet jak chytré telefony, tak i tablety. Společnost nesmí prodávat chytré telefony do konce tohoto roku, ani mít Nokia jméno na telefonech. Tak zní dohoda s Microsoftem, která přišla na konci roku 2014.

Microsoft má exkluzivní práva na značku Lumia a také má právo na to, aby telefony byly označeny „Nokia“. Finská společnost trošku ohnula pravidla a spustila si svůj tablet Nokia N1. Avšak produkt neměl úspěch. Jeden z důvodu je ten, že trh s tablety není moc dobrý a a druhé celá ta věc s tím „Já dám licenci, ty to vytvoříš a prodáš“ není moc dobré.

Nokia Lumia

Nokia Lumia

Složité partnerství bylo vytvořeno

Partnerství mezi Nokia Technologies a pár ostatními partnery bylo vytvořeno z důvodu, aby mohli používat znovu jméno Nokia na budoucích telefonech. Microsoft dosáhl dohody mezi FIH Mobile Ltd. a HMD Global (nová Finská společnost, kterou vedou TOP specialisti na mobilní telefóny).

Z této dohody je určená FIH jako výrobní linka a 4500 zaměstnanců bude vytvářet Nokia telefony a HMD Global dostane značku.

Nokia to sice oznámila, ale nemusí to znamenat, že se jméno ocitne na telefonech

Nokia a HMD jsou v blízkém partnerství. HMD Global koupili možnost používat tento název na svých mobilních telefonech. Vzejít by tak měly Android telefony a tablety.

Nokia Lumia

Nokia Lumia

HMD slíbilo investovat 500$ miliónu přes tři roky pro podporu značky Nokia telefónu a tabletu – celosvětově.

Společnost říká, že přivede krásné, vysoce kvalitní produkty s posláním společnosti Nokia.

Shrnutí

Ano je to docela zamotané a i my jsme z dohody měli docela problém pochopit, jak to tedy bude. Společnost HMD Global má úzké partnerství s firmou Nokia (ta mobilní telefony neprodává a ani tablety).  HMD Global koupilo jméno Nokia pro prodej mobilních telefonu a tabletů. Nokii bude vyrábět někdo jiný než nokia, ale telefony budou mít značku Nokia.

Nokia Lumia

Nokia Lumia