Varianta Samsung Galaxy Note 9 s Exynos bude rychlejší než Snapdragon

Samsung vždy vypustí do světa dvě varianty mobilního telefonu, tedy jedná se o variantu s čipem Exynos (vlastní čip) nebo Qualcomm Snapdragon (čip US společnosti). Vše záleží na daném trhu. Víme však, že v US se používá právě Snapdragon a v EU Exynos. Telefon podle všeho bude oznámen v polovině roku. Mluví se už o […]

Samsung vždy vypustí do světa dvě varianty mobilního telefonu, tedy jedná se o variantu s čipem Exynos (vlastní čip) nebo Qualcomm Snapdragon (čip US společnosti). Vše záleží na daném trhu. Víme však, že v US se používá právě Snapdragon a v EU Exynos.

Telefon podle všeho bude oznámen v polovině roku. Mluví se už o konci Července a vydání telefonu v Srpnu.

Snapdragon varianta má modelové označení SM-N960U a Exynos varianta s čipem Exynos 9810 bude mít modelové označení SM-N960N. Právě ta druhá varianta je dostupná na Geekbench testu, kde běží na systému Android 8.1 Oreo se 6GB RAM – nikoliv 8GB RAM.

Kolik bodů čip Exynos 9810 získal?

Nový test ukazuje, že vlastní čip z dílny Samsungu disponuje lepším skórem, než varianta Snapdragon. Exynos dosahuje v jednojádrovém testu 2737 vs 2190 (Snapdragon) a ve více vláknech na skóre 9064 bodů vs 8806 (Snapdragon). V reálném používání bude čip Exynos 9810 o něco rychlejší, než varianta se Snapdragon 845.

Nicméně není to žádné překvapení, protože Exynos 9810 je i rychlejší u Galaxy S9 se Snapdragon 845.

V US se tedy bude prodávat oficiálně varianta se Snapdragon 845, avšak je možné získat i verzi Exynos, ale neoficiální cestou a většinou z dovozu.