Nová aktualizace Pixel přináší podporu portu, identifikaci volajícího a více

**Novinky z dílny Google: Červnová aktualizace přináší nové funkce pro zařízení Pixel a Pixel Tablet**

Google opět přichází s dalším balíčkem vylepšení pro své uživatele. Tentokrát se jedná o červnovou aktualizaci, známou…

Nová aktualizace Pixel přináší podporu portu, identifikaci volajícího a více

**Novinky z dílny Google: Červnová aktualizace přináší nové funkce pro zařízení Pixel a Pixel Tablet**

Google opět přichází s dalším balíčkem vylepšení pro své uživatele. Tentokrát se jedná o červnovou aktualizaci, známou jako „feature drop“, která přináší řadu novinek pro majitele zařízení Pixel a Pixel Tablet. Pojďme se podívat, co vše Google pro své fanoušky připravil.

### Lepší zabezpečení a funkcionalita s Find My Device
Jedním z nejvýraznějších vylepšení je rozšíření funkce Find My Device (Najít moje zařízení). Tato služba, která již dlouho pomáhá uživatelům lokalizovat jejich ztracené nebo ukradené telefony, nyní získává další úroveň přesnosti a spolehlivosti. Aktualizace zahrnuje nové algoritmy pro lokalizaci, které by měly výrazně zlepšit schopnost najít zařízení i v případě, že je vypnuté nebo mimo dosah signálu.

Kromě toho Google integroval do Find My Device nové bezpečnostní funkce. Například, pokud je zařízení označeno jako ztracené, bude možné na dálku zablokovat citlivé aplikace a data, což poskytne vyšší úroveň ochrany osobních údajů.

### Novinky pro Pixel Tablet
Pixel Tablet, který se stále více stává oblíbeným nástrojem pro práci i zábavu, dostává také několik zajímavých vylepšení. Jednou z hlavních novinek je režim multitaskingu, který umožňuje uživatelům pracovat s více aplikacemi současně. Tento režim je navržen tak, aby maximalizoval produktivitu a usnadnil práci s tabletem v různých situacích.

Další novinkou je lepší integrace s ostatními zařízeními Google. Uživatelé nyní mohou snadněji sdílet obsah mezi svými Pixel telefony a Pixel Tabletem díky vylepšeným funkcím rychlého sdílení a synchronizace dat. To znamená, že například fotografie pořízené na telefonu se okamžitě objeví i na tabletu, což výrazně zjednodušuje práci s multimediálním obsahem.

### Vylepšená umělá inteligence a nové aplikace
Google rovněž zapracoval na vylepšení umělé inteligence ve svých zařízeních Pixel. Například aplikace Fotoaparát nyní disponuje pokročilými funkcemi pro úpravu fotografií, které jsou poháněny strojovým učením. Mezi tyto novinky patří automatické rozpoznávání scény a optimalizace nastavení fotoaparátu pro dosažení co nejlepšího výsledku.

Dále byly představeny nové aplikace a widgety, které mají za cíl usnadnit každodenní život uživatelů. Například nový widget pro počasí poskytuje detailnější a aktuálnější informace o počasí ve vašem okolí. Dále byla aktualizována aplikace Kalendář, která nyní nabízí lepší integraci s ostatními aplikacemi od Googlu.

### Závěr
Google opět dokazuje, že se neustále snaží posouvat hranice možností svých zařízení. Červnová aktualizace přináší řadu vylepšení, která nejen zvyšují bezpečnost a funkcionalitu zařízení Pixel a Pixel Tablet, ale také výrazně zlepšují uživatelský zážitek. Uvidíme, jaké další novinky si pro nás Google připraví v budoucnu, ale již nyní je jasné, že se máme na co těšit.

Zdroj: https://www.androidcentral.com/phones/google-pixel-june-2024-feature-drop-detailed