Nové informace ohledně Galaxy Z Fold 5

Samsung Galaxy Z Fold 5 bude poněkud jiný a kvůli konkurenci se bude snažit Samsung riskovat. Do této chvíle se držel funkčních věcí, ale nyní se se skládacím telefonem musí pustit do inovací.

S narůstající konkurencí v tomto segmentu bude muset Samsung přijít opět s něčím výrazným a novým. Pokud jsou tyto informace ohledně nového telefonu Galaxy Z Fold 5 pravdivé, tak se máme na co těšit.

Nový design telefonu Z Fold 5 je navržen tak, aby byl co nejméně rozbitný, tedy telefon bude navržen tak, aby při pádu mobilního telefonu se mu nic nestalo. Z počátku Samsung hrál na jistotu a nemusel se se skládacími telefony moc starat a i tak měl značný podíl na trhu. Nicméně kvůli konkurenci musí přijmout nový design, který nepovede zase k dlouhé životnosti, avšak podle všeho Samsung přišel na způsob, jak to udělat, aby neovlivnil odolnost zařízení.

Fold 5 podle všeho nebude mít viditelný záhyb. Vysvětlení je takové, že Samsung podle všeho přišel na novou strukturu tohoto záhybu. Ta umožňuje ponořit obrazovku do těla telefonu. Obrazovka takového rozevřeného telefonu pak bude mít 7.6 palců.

Kromě toho Fold 5 obdrží pravděpodobně nový fotoaparát. Skládací telefony jsou za fotoaparáty často kritizované, protože nenabízejí tak výkonné fotoaparáty, jako klasické mobilní telefony. Hlavní fotoaparát u Z Fold 5 má být 108MPx doplněn se 64MPx teleobjektivem s 2x optickým zoom a 12MPx ultraširokoúhlým senzorem.