Nové nastavení kurzoru a automatické zvětšení obrazovky pro Chromebooks

16. května 2024 připadá na 13. ročník Světového dne povědomí o dostupnosti (Global Accessibility Awareness Day – GAAD), který si klade za cíl upozornit na obtíže spojené s digitální integrací a…

Nové nastavení kurzoru a automatické zvětšení obrazovky pro Chromebooks

16. května 2024 připadá na 13. ročník Světového dne povědomí o dostupnosti (Global Accessibility Awareness Day – GAAD), který si klade za cíl upozornit na obtíže spojené s digitální integrací a přístupem k informacím pro více než jednu miliardu lidí s postižením. I když se telefony a další chytrá zařízení samozřejmě staly jednoduššími s postupem technologie, vždy je prostor pro zlepšení dostupnosti. Společnost Google bere tento den vážně; loňský rok, kdy GAAD oslavil svůj 12. ročník, společnost přidala řadu nových funkcí pro dostupnost na platformě Android. Mezi ně patří nástroje pro AI-powered alt text, vylepšení funkce Live Caption a informace o místech přístupných na invalidní vozík. Letos to není jiné, Google oznámil, že přináší nové funkce pro dostupnost na Chromeboocích a v Google Workspace.

Na tuto problematiku se soustředí celý tým profesionálů ve společnosti Google, kteří se snaží zlepšovat životy lidí s postižením a usnadnit jim běžné denní aktivity.

### FAQ
1. Jaké nové funkce pro dostupnost přináší Google na Chromebookech?
2. Jaký je hlavní cíl Světového dne povědomí o dostupnosti a kdo se na něm může podílet?
3. Jak mohou uživatelé využít nové funkce Google Workspace pro zlepšení svého pracovního života?

Zdroj: https://www.androidpolice.com/google-chromebook-drive-accessibility-updates/