Nové ochranné sklo Gorilla Glass Victus 2

Gorilla Glass Victus 2 je perfektní ochranné sklo pro všechny moderní telefony. Zvyšuje se tak odolnost displeje proti popraskání.

V dnešní době, kdy se zvětšují displeje telefonu a zároveň se ubírají rámečky, tak je samotný displej telefonu velmi náchylný na poškození a na tuto skutečnost reaguje společnost Gorilla Glass, kdy se svým novým sklem Victus 2 zvyšuje odolnost. Sklíčko od Gorilla Glass disponují většinou vlajkové telefony.

Takový telefon následně velmi těžko poškrábete a musíte s ním opravdu hodit, aby se něco stalo. To je výhoda sklíček. První verzi těchto silných skel vydala společnost Gorilla Glass právě v roce 2021 a nyní chystá další.

Domácí klasický koberec asi není žádným ohrožením pro vaše mobilní telefony a když takový telefon spadne, tak se nic nestane. Horší to je, když spadne na nějaký nepravidelný povrch, kde jsou nerovnosti a může tak displej velmi rychle prasknout.

S novou generací těchto skel bude už obtížné prasknout displej i o směs cementu, písku, kamenů. Beton je je za to mnohem hrubší, než asfalt a testy tak probíhaly v laboratorních podmínkách, kde vytvořili dlaždice, beton a další. Se stroji tak vyzkoušeli, jestli je telefon schopen přežít pád z výšky 1 metru na beton a pokud jdete po asfaltu, tak sklo vydrží i pád ze 2 metrů.

Problémy s praskáním displejů se vyskytují v poslední době a to vůli tomu, že jsou telefony o 10% větší a zároveň o 15% těžší, než před čtyřmi lety. Když takový telefon spadne na zem, tak má tedy mnohem větší silu, než před 4 lety a k tomu se musela přizpůsobit odolnost skla.

S novým sklem Gorilla Glass Victus 2 se první telefony dostanou na trh v následujících měsících.